LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
28 Ağustos 2015

EVİNİZİ HUZURLA DOLDURACAK RENKLER

Renklerin psikolojik etkileri bilinen bir gerçek. Doğru renk tercihleriyle evinizi çok daha huzurlu bir alana dönüştürebilirsiniz. İçeri adımınızı attığınızda evinizin size terapi etkisi yapmasını isterseniz dekorasyonunuzda rahatlatıcı renkler tercih edebilirsiniz. Bu renklerin hangilerin olduğunu merak ediyorsanız birlikte göz atalım.

 

Mor tonları

1.gorsel-sofa so good

Evinizde huzurlu bir ortam hakim olsun isterseniz mor rengi dekorasyonunuzda kullanmayı ihmal etmeyin. Mesela, yorgun bir günün ardından içine gömülüp saatlerce tembellik yapmak isteyeceğiniz bir kanepe hiç de fena olmaz.

 

Açık yeşil

2.gorsel-1433520954-1433451886-lightgreen

Sinir uçurucu bir renk arıyorsanız o tam olarak açık yeşil. Duvarlarınızı açık yeşile boyatarak evinizde dingin bir hava yaratabilirsiniz. Bu rengin ahşapla da çok uyumlu olabileceğini belirtelim.

 

Pembe etkisi

3gorsel-1433520956-1433452331-light-pink

Evinizin tamamen feminen bir havaya bürüneceğini düşünüyor, bu nedenle de pembe renkten kaçınıyorsanız pastel tonda bir pembe kullanabilirsiniz. Pembe renkle huzurlu olduğu kadar bir o kadar da sofistike bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

 

Soluk mavi

4.gorsel-1433520974-1433453382-pale-blue

Yeşil ve mavi arasında bir renk olan soluk maviyle odalarınızı negatif etkiden arındırıp, yerine tamamen pozitif bir etkiyle doldurabilirsiniz. Evinizin tüm odalarına uygulayabileceğiniz bu renkle ahşap tonlarını kombinleyebilirsiniz.

Aradığınız rengi bulmak için Filli Boya AlpinaSilan ürününe ait İç Cephe Kartelası'na göz atabilir ya da ilham verici Renxmatik sistemiyle kendinize özel renkler oluşturabilirsiniz. Türkiye'de 2.000'e yakın noktada konumlandırılan size en yakın Renxmatik bayisini öğrenmek ve beğendiğiniz rengi evinize uygulamak için https://renxmatik.filliboya.com.tr/ web sitesini inceleyebilirsiniz.

 

Görseller: countryliving.com, housebeautiful.com