LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
31 Ağustos 2015

EVİNİZİ İSPANYOL STİLİYLE BULUŞTURUN

İspanyol stili doğadan ilham alan, yalın ve aynı zamanda gösterişli bir dekorasyon stili. İspanyol stilinden ilhamla evinizi doğal malzemeler ve sıcak renklerle dekore edebilir ve odalarınızın çok daha keyifli görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sıcak dekorasyon

1.gorsel-indoor-architecture-spanish-interior-design

İspanyol tarzı, doğayla insanı buluşturma mottosuyla sıcak ve samimi dekorasyon severlerin gözdesi olmaya aday. Akdeniz esintili bu stilde rüstik vurgulara çok fazla yer veriliyor. Bununla birlikte beyaz detaylar oldukça sık tercih ediliyor.

 

Sert ahşap        

2.gorsel-wood-ceiling-living

 

İspanyol stilinde zeminde ve tavanda genellikle ahşap gibi doğal malzemeler tercih edilir. Mobilyalarda da yine ahşap ve sıklıkla antika parçalar tercih edilir. Bu sayede zemin, tavan ve dekor uyumu yakalanmaya çalışılır. Evinizi İspanyol stiliyle dekore etmeye karar verirseniz ahşap vurgusunu kırmak için duvarlarınızda beyaz renk kullanabilir, estetik bir kontrast uyum yakalayabilirsiniz.

 

Sıcak tonlar

3.gorsel-Carole-Meyer-contemporary-spanish-living-room

Evinizin tazelenmeye ihtiyacı varsa İspanyol stilinden ilhamla sıcak tonlar kullanabilirsiniz. Farklı ana renkleri bir arada kullanarak iyi bir görsel uyum yakalayabilirsiniz. Yoğun renk kullanımını ilginizi çekmiyorsa örneğin, salonunuzda bulunan koltuğunuza beyaz bir örtü yaptırabilir, yastıklarınızı renklendirebilirsiniz.

 

Büyük aydınlatmalar

4.gorsel-Spanish-style-home-interior-designs-and-lighting

Büyük dekorlar İspanyol stilinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Odalarınızın şıklığını artırmak için oda büyüklüğünüzle orantılı bir avize seçebilirsiniz. Bununla birlikte dekoratif olarak oldukça şık duran duvar mumlukları kullanabilirsiniz.

 

Görseller: homedit.com