LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Eylül 2015

EVİNİZİ YAZ MEVSİMİ İÇİN BAŞTAN YARATMANIN YOLLARI

Yaz, beraberinde hafifliği, coşkuyu ve rahatlama hissini de getirir. Bu etkilerden planlarımız, işimiz, gardırobumuz ve hatta bütün evlerimiz payını alır. Cebinizi fazla zorlamayacak ufak değişikliklerle evinizde güneşi açtırabilir, gökyüzü maviliğini evinize taşıyabilirsiniz. Nasıl mı?

1

İlham veren yazılara duvarlarınızda yer verin. Bunu da basit bir tuvali size iyi gelecek bir cümleyle renklendirerek yapabilirsiniz.

2

Yatak odanızda beyaz duvarlar bulunuyorsa, bir tarafına mercan mavisi, turkuaz ya da sıcak bir turuncu renkte şerit çekebilirsiniz. Ayrıca duvarlarınıza kancayla asacağınız yazlık hasır şapka ve çantalarla oldukça farklı bir dekor elde edebilirsiniz.

Kitaplık ve büfelerinizde bulunan biblolarınızın yerine, denizi evinize taşıyacak denizkestaneleri ve denizyıldızlarını serpiştirebilirsiniz. Elinizde eski yaz günlerinden kalma oyuncak gemi, çapa, renkli şişeler gibi vintage eşyalarla trendi yakalayıp son moda bir köşe de oluşturabilirsiniz.

Sizin için anlamlı, eski bir fotoğrafı çekmecenizden çıkartabilir;  o fotoğrafı gitmek istediğiniz yerin haritasının üstüne yapıştırabilirsiniz. Bu eserinizi sevdiğiniz kişinin baş harfleri ve özel birkaç küçük eşyayla süsleyip kendi çerçevelerinizi oluşturmak sizce de yaratıcı olmaz mı?

Bir parça ahşapla neler yapabileceğimize bakalım. Tahta yüzeyini açık bir renkle boyayıp üzerine istediğiniz yazıyı kontrast bir renkle yazarak tahtayı kurumaya bırakın. Mesela bu, en sevdiğiniz tatil yerinin ya da kumsalın adı olabilir. Sonra bir çivi ile duvara asıp karşısına geçin ve sonuca bakın. Yüzünüzde bir gülümseme belirmedi mi?

3

Kanepelerinize sereceğiniz ince,  rengârenk keten örtüler basit ama büyük farklar yaratacaktır. Masalarınızdaki kâselere dizeceğiniz taze meyveleri de unutmayın. Ayrıca, bu yazın modasının pastel tonları ve düğmeli yastıklar olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Evde bir tatil havası estirmek fena olmaz, değil mi?

(Görseller: www.pinterest.com)