LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
05 Aralık 2016

EVİNİZİ YENİLEYİN: 5 ADIMDA İSKANDİNAV TARZI DEKORASYON

Soğuk ülkenin sıcak tasarımları denilince akla gelen ilk şey, İskandinav tarzı evler oluyor. Genellikle beyaz, gri ve mavi tonlarının kullanıldığı bu evleri aydınlık ve beyaz evler olarak tanımlayabiliriz. İskandinav tasarımının en önemli öğesi, mekânın doğal ışık alması. Bu yüzden büyük ve geniş camlar kullanılarak evin aydınlık olması amaçlanmış. Kış mevsiminin soğuk, uzun ve karanlık geçtiği İskandinav ülkelerinin sade ve şık tasarımları içinizi ısıtacak.

Dekorasyonda yoğunluktan kurtulun

Dekorasyonda trend belirleyen İskandinav tarzı evlerin öne çıkan özelliklerinden biri de minimalizm ve sadeliktir. Bu tarzla donatılmış evlerde “Ne kadar az eşya, o kadar iyi” parolası kural belirleyici bir rol oynar. Bu yüzden evinizdeki gerek duymadığınız eşyaları kaldırıp, mümkün olduğunca beyaz ve sade eşyalarla dekorasyona başlayabilirsiniz.

Beyaz duvarlar

Duvar boyası İskandinav tarzında dekore edilmiş evlerde önemli bir yere sahiptir. Boya yapmak her ne kadar göze korkutucu gelse de, eğer bu yola baş koymuşsanız ellerinizi kirletmeniz gerekecek. Genellikle beyaz ve açık gri tonlar bu tarzın vazgeçilmez renkleri arasında yer alıyor. En modern ve iç açıcı beyaz tonları için Filli Boya iç cephe kartelasını inceleyebilirsiniz. Kum Beyazı, Kayısı Beyazı, Aydan ve Deniz Tuzu renkleri en çok tercih edilen beyaz tonlar olarak duvarlarda yerini alıyor.

İskandinav tarzı duvar dekorasyonu

Keskin ve düz kenarlı eşyalar

Boyayı bitirdiniz, evinizi sadeleştirdiniz. İskandinav dekorasyonunda bir adım daha atmak için sıra eşyalarınıza çeki düzen vermeye geldi. Siyah-beyaz kontrastı, kuzeylilerin oldukça önemsediği bir faktör. Görseldeki gibi açık ve beyaz renk ağırlıklı eşyalarınızı siyah çizgilerle destekleyerek “yin-yang”i evinize taşıyabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu ilavelerle güçlendirin

Eşyalarınızı da ayarladıktan sonra sıra küçük dokunuşlara geldi. Koyun derisi, pamuk, yün ve keten gibi doğal materyallerle evinizdeki İskandinav esintisini güçlendirebilir, modernliği doğayla aynı potada eritebilirsiniz.gorselSiyah beyaz uyumunu farklı renklerle destekleyin

Her ne kadar siyah, beyaz ve gri renkler İskandinav stili dekorasyonun başrolleri olsa da sadece onlara bel bağlamak zorunda değilsiniz. Toz pembesi yastıklar, turkuaz minderler ve açık kahverengi halılar gibi ek elemanlarla evinizdeki kuzey rüzgârına bahar kokusu katabilirsiniz.

İskandinav Tarzı Dekorasyonun Renkleri Filli Boya’da

Evinizi İskandinav tarzı bir dekorasyonla yenilemek istiyorsanız işe duvar ve mobilyaların renklerinden başlamalısınız. Hem duvarları boyamak hem de mobilyaları boyamak için Filli Boya’nın duvar ve mobilya boyaları renk kartelalarından faydalanabilirsiniz. İskandinav tarzı dekorasyon dendiğinde göze çarpan renk beyaz olsa da beyazın farklı renk tonları bulunuyor. İskandinav tarzı bir duvar boyası için yukarıda da belirttiğimiz gibi beyaz rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz.

İskandinav tarzı renkli salon dekorasyonu


Mobilyalarınızı boyamak için ise Filli Boya’nın su bazlı Vital Boyası’nı kullanmanızı öneririz. Vital Boya su bazlı olma özelliğiyle uygulamadan sonra herhangi bir kötü koku olmadan mobilyalarınızı rahatlıkla kullanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca kalite standartları gereği ağır metaller kullanılmadan formüle edilen Vital Boya hem insan hem de çevre dostu! Mobilyalarınıza boya uygulamasını bir mobilyacıda yaptıracaksanız dahi onlardan Vital Boya kullanmalarını isteyebilirsiniz. Vital Boya mobilyacılar tarafından da oldukça yaygın kullanılan ve bilinen bir mobilya boyasıdır. Hem duvar boyalarını hem de mobilya boyalarını size en yakın Filli Boya Bayii’nden edinebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız İskandinav tarzı oturma odalarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz.