LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
31 Ağustos 2015

EVİNİZİN BOŞLUKLARINI KULLANIŞLI ALANLARA DÖNÜŞTÜRÜN

Günümüzde evler giderek küçülmeye başlıyor. Bu durum, evdeki boşlukların verimli olarak kullanılmasını çoğu zaman zorunlu hale getiriyor. Buna rağmen pek çoğumuzun evinde koridorlar, merdiven altları, kolonlar genellikle boş bırakılıyor. Evinizin boş anlarını işlevsel hale getirmenize yardımcı olacak ipuçlarımıza göz atarak ilham verici fikirler edinebilirsiniz.

 

Duvar girişleri

1.gorsel-54c1606ca4beb_-_06-hbx-lepere-table-0614-de

Duvar girişleri genellikle dekorasyon konusunda görmezden gelinir. Bu boşluğu hoşunuza gidebilecek tablolarla süsleyebilir, yeteri kadar boşluk varsa mini bir çalışma masası yerleştirebilirsiniz. Böyle bir şansınız yoksa fotoğraf çerçevelerinizi ya da aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz, duvara monte edilebilir raflardan yerleştirebilirsiniz.

 

Ayak ucu

2.gorsel-54c0d2594ab14_-_09-hbx-schumacher-hong-kong-fabric-0711-s2

Yatakların ayak uçlarına bazalı puf kullanımı son dönemde oldukça popüler. Bu sefer önerimiz, biraz alışılmışın dışında. Yatak ucunu çalışma alanına çevirebilirsiniz. Uzun saatler yapmanız gereken çalışmaları yatak odanızın içinde yapmanız konsantrasyonunuzu artırmaya yardımcı da olabilir.

 

Merdiven altları

3.gorsel-54bfaf12169ad_-_hbx-rufty-sectional-teal-couch-stairs-03-1010-de-46458220

Dubleks ya da daha geniş bir eviniz varsa merdivenlerinizi işlevsel hale getirecek çözümler geliştirebilirsiniz.  Merdiven boşluğunuzun şekli uygunsa bir köşe koltuk yerleştirerek oldukça konforlu bir oturma alanı yaratabilirsiniz.

 

Okuma köşesi

4.gorsel-54c487ecc38be_-_hbx-1210-smith-window-seat-11-xln

Evinizin iyi güneş alan bir penceresini okuma köşeniz olarak düzenleyebilirsiniz. Bunun için konforlu bir puf ya da divan kullanabilirsiniz. Sonrasında yeni köşenizin keyfini dilediğiniz gibi saatlerce sürebilirsiniz.

 

Görseller: housebeautiful.com