LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Evinizin Duvarını Nasıl Bir Galeri Duvarı Gibi Dizayn Edersiniz?

Bir galeri duvarı yaratmak için uygulayabileceğiniz birkaç kural var. Duvar renkleri seçimi de bu kuralların ilki. Beyaz, bej, yumurta kabuğu gibi duvar renkleri üzerinde tablolarınız daha çok kendini gösterecektir. Diğer önemli ipuçları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. İyi eğlenceler!


Önce Zeminde Deneme Yapın


duvar renkleri

Doğru duvar renkleri seçildi, hangi tabloların duvara asılacağına da karar verildi. Ancak bu tabloların duvarınızda nasıl görüneceğinden emin değilsiniz, öyle değil mi? Duvarınıza çerçeve asmak için çivi çakmanız gerekir, doğru uygulama için çivilerin doğru yere çakılması son derece önemlidir. Duvarınızda kalıcı bir uygulama yapmadan önce tablolarınızın yan yana ya da üst üste nasıl görüneceğinden emin olmanız gerekir. Bunun için uygulayabileceğiniz kolay bir yöntem var:


Tablolarınızı yere koyun ve duvarınıza çivi çakmadan önce birkaç farklı tasarım deneyin. Daha sonra cep telefonunuzla fotoğraf çekerek tablolarınızın dikey düzlemde nasıl görüneceğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Bu resim, gerçek duvardaki görünümün yeniden oluşturulması için sizin rehberiniz olacaktır.


Tablolar Arasında Bir Bağlantı Yaratın


Eklektik bir tarzla yaratılmış galeri duvarları, göz kamaştırıcı bir görünüme sahip olur. Parçaları yerleştirirken fotoğraf, resim ve tipografi gibi unsurları karıştıran ve eşleştiren bir tasarım yaratarak cazibe sahibi bir duvar görünümü yaratabilirsiniz. Tablolarınız arasında ortak bir faktör bulmanız da işinizi kolaylaştıracaktır.


Siz de eklektik tarzın bir hayranıysanız, tablolarınızı belirli bir renk şemasına sahip olarak seçebilirsiniz. Örneğin her bir tablonun ortak özelliği içlerinde yer alan renkler olursa, ortaya çıkan son görünüm oldukça şık olacaktır. Göz yormayan bir tasarım için duvar renkleri konusunda da ortak renginizle bağdaşan tonlar seçin.


Kişiselleştirin


duvar tabloları

Sanat galerisi yaratırken seçtiğiniz duvar renkleri de, kullanacağınız tablolar da kişisel özelliklerinizi yansıtıyor olsun. Kendi galeri duvarınızı yaratırken heyecanlanacağınız sanat eserleri kadar sizi mutlu edecek, sizi duygusal olarak tetikleyecek ya da mutlu bir anınızı uyandıracak resim ve fotoğraflara da şans verin. Sevdiğiniz bir geziye dair bir kartpostal, eğlenceli bir konserin bileti ya da çocuğunuzun ilk fotoğrafı... Bunlardan her birini çerçeveletip duvarınıza asabilirsiniz. Önemli olan tüm bunların sizde uyandırdığı duygu ve anlamdır.


Görseller: marthastewart.com

Renk Etkisi