LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Eylül 2015

EVİNİZİN KONFORUNDA SAHİL KEYFİ YAŞAYIN

Güzel yaz günlerinde sahilde olmanın tadı bambaşkadır. Siz bu zevki doyasıya yaşayamayanlardansanız hiç üzülmeyin. Sunacağımız dekorasyon fikirleriyle sahili evinize getirebilirsiniz.

 

sahili eve getirme 1

Sezonun gözde aksesuarlarından biri olan deniz camı vazolarla evinizi süsleyerek başlayabilirsiniz. Bunları mağazalarda bulabileceğiniz basit malzemelerle kendiniz de yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız bir cam vazo, mavi ve yeşil neon renklerde cam boyası, düz uçlu bir fırça, biraz tutkal ve bulaşık deterjanı.

Bir kabın içinde bütün sıvı materyalleri az suyla birlikte karıştırdıktan sonra temiz vazoya fırça yardımıyla bu karışımı uygulayabilirsiniz. Aynı işlemi bir şişeyle yapıp içine yazılı bir kâğıt koyduğunuzda denizden size bir mesaj getiren hoş ve şık bir süsünüz olur.

 

sahili eve getirme 2

Halat, gemicilerin en çok kullandığı malzemelerden biridir. Bir kıyı restoranı halatı dekorasyon elemanı olarak kullanabiliyorsa, bunu siz de yapabilirsiniz. Örneğin masa lambanıza halat sarıp düğüm atarak evinize deniz esintili bir hava katabilirsiniz.

 

sahili eve getirme 3

Bir sahil gezmesinde çok güzel deniz kabukları topladınız. Peki, sonra bunları ne yapacaksınız? Sevdiğiniz objelere, çerçevelere, süslemelere deniz kabuklarını yapıştırarak o sahil anınızı evinizde yaşatabilirsiniz.

 

sahili eve getirme 4

Yaz akşamlarının vazgeçilmezi olan fenerleri sadece aydınlatmak için kullanmak zorunda değilsiniz. İçlerine deniz kabukları doldurabilir, hatta sahil esintileriyle aydınlanmak için bu kabukların üstüne mum koyabilirsiniz.

 

sahili eve getirme 5

Sahile vurmuş denizyıldızları elbet gözünüze çarpmıştır. Onları toplayarak evinizde değerlendirebilirsiniz. Gözünüze boş gelen bir duvarı ipe dizdiğiniz denizyıldızlarıyla donatmanız bunun için iyi bir yol olur.

 

sahili eve getirme 6

Evinizi dekore ederken beyaz, mavi ve sarı tonları tercih etmeniz, evinize sahil teması vermenize yardımcı olur. Camgöbeği biblolar, beyaz saksılar, turkuaz şamdanlar yardımıyla sahilden çok uzak değilmiş gibi hissedebilirsiniz.

sahili eve getirme 7

Sadece renk değil doku ve desenleri de özenle seçmekte fayda var. Örneğin masanızı balık desenli tabaklarla kurabilirsiniz.

 

(Görseller:www.bhg.com)