LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZİN TARZINI BELİRLEYİN

Evinizde uygulayabileceğiniz pek çok stil varken hangisinin size uygun olduğuna karar veremiyor musunuz? Siz de dekorasyon stillerini yakından inceleyerek kendi tarzınızı belirleyebilirsiniz.

 

stiller_1

 

Bohem

Farklı kültürlere ait objeler ve desenli kumaşların kullanıldığı bohem tarzda vintage mobilyalarla birbirinden farklı çok sayıda aksesuarı birlikte kullanmak mümkün. Rahatlığın ön planda olduğu bu stille renkli kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

 

stiller_2

 

Yazlık ev

Sadelik ve doğallığın ön planda olduğu bu tarzda mobilyalarınızda bambu ve hasır; duvarlarınızda mavi, beyaz, sarı, krem; koltuk döşemelerinizde ve yastıklarınızda çizgili ve çiçekli desenleri ya da denizci temalarını kullanarak evinizde yazlık ev atmosferi yaratabilirsiniz.

 

stiller_3

 

Modern

Sadelik ve şıklığın buluştuğu modern stilde genellikle beyaz, krem, fildişi gibi açık renkler; metal, çelik, granit, cam yüzeyler ve modern mobilyalar tercih ediliyor.

 

stiller_4

 

Eklektik

Farklı stillerdeki eşyaların veya zıt renklerin bir arada kullanıldığı eklektik stili evinizde uygulayarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Eskimiş koltuğunuzu yeni aldığınız eşyalarla birlikte kullanabileceğiniz eklektik tasarımlarda renk seçimleriniz mutlaka zıtlıklardan oluşmalı.

 

stiller_5

 

Country (kır evi)

Doğayı evinize taşıyacak sıcak ve samimi bir tarz arıyorsanız country stili tam size göre! Ahşap mobilyalar ve çiçek desenlerin hâkim olduğu country stilinde rustik tarzda elişi mobilyalar, seramik, emaye gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Country’nin en fazla tercih edilen renkleri olan kırmızı, sarı, yeşil, beyaz ve mavinin her tonunu Filli Boya Renxmatik'te bulabilirsiniz.

 

stiller_6

 

İskandinav

Bu tarzda bembeyaz duvarları ve eşyaları renkli aksesuarla tamamlayabilir, yer döşemenizde ve mobilyalarınızda ahşap kullanarak sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/