LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Ağustos 2015

EVİNİZİN YAZ GİBİ KOKMASI İÇİN ÖNERİLER

Taze kesilmiş çimlerin, limonatanın ve denizin kokusunu düşünün. Size yazı hatırlatıyor değil mi? Evinizin de yaz gibi kokmasını istiyorsanız size kendiniz yapacağınız birkaç önerimiz var.

 

Jel kokular

 

yazkoku1

 

Dekorasyon marketlerinde satılan bu jelleri hazırlamak çok kolay. Tek yapmanız gereken ona uygun küçük kavanozlar bulmak ve karışımı tarife uygun olarak hazırlamak. Jel kokular uzun süre dayanıklı olduğundan eviniz günler boyunca mis gibi kokacak.

 

Portakal kabuğundan mumluk

 

yazkoku2

 

Yazın gelişi ve sıcak havalarla birlikte bahçe partileri de başladı. Mumlarınız için bir altlık arıyorsanız portakal kabuklarından yararlanabilirsiniz. Portakalı ortadan ikiye kesin ve içini çıkarıp afiyetle yiyin. Kabuklarına mumlarınızı koyup yaktığınızda ısıyla birlikte ortaya çıkan portakal kokusuna bayılacaksınız.

 

Karbonat kâsesi

 

yazkoku3

 

Karbonatın güçlü bir hava temizleyici olduğunu biliyor muydunuz? Bir kâsenin içine koyduğunuz ve kötü koktuğunu düşündüğünüz alanlara bıraktığınız karbonatla kötü kokuları giderebilirsiniz. Ayrıca karbonatın üzerine birkaç damla kokulu yağ damlatmanız ve kokulu çiçekler bırakmanız temizlenen havanın daha da güzel kokmasını sağlayacaktır.

 

Turunçgiller çanağı

 

yazkoku4

 

Turunçgilleri ince ince kesin ve bir tencerenin içinde suyla birlikte kaynatın. Turunçgillerin buharı evinizi portakal ve limon kokularıyla dolduracak. Sadece yaz aylarında değil bu tarifi her mevsimde uygulayabilirsiniz.

 

Görseller: homedit.com