LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Eylül 2020

Evleriniz İçin İlham Veren Antre Dekorasyon Fikirleri

Evlere girerken ilk görülen yer olan antrelerin dekorasyonu eviniz hakkında genel fikir verir. Antreler genellikle küçük bölümler olsa da bu bölümlere dikkat çekici ve estetik bir görünüm vermek mümkündür. Evin salon ve oturma odası gibi bölümleri başta olmak üzere diğer odalarla uyumlu bir antre dekorasyonu yapmak gerekir. Antre dekorasyon fikirleri sayesinde siz de tarzınızı yansıtan bir alan yaratabilirsiniz.


Koridor dekorasyonu için öncelikle mobilyalara karar vermek gerekir. Bunun en önemli nedeni bu küçük alanlarda ayakkabı, palto, şemsiye ve çeşitli aksesuarların muhafaza edilmesidir. Depolama alanı olarak bazı evlerin antrelerinde gömme dolaplar bulunur. Bu dolaplar fazla yer kaplamadığı için antreniz daha ferah görünecektir. Dolap kullanmak isteyenlerin ise alanın genişliğine göre seçim yapması gerekir. Uzun ama küçük bir antreniz varsa zeminden oldukça yüksek bir dolap bu alan için uygundur. Geniş antrelerde ise kare ya da dikdörtgen tasarımlar kullanabilirsiniz. Tarzınıza göre ahşap dolaplar ya da modern ve siyah mobilyalar kullanmanız mümkündür. Stilinizi yansıtan antre dekorasyon ve mobilyaları ile şık bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz.


Oturma Alanları Olan Antre Dekorasyon Önerileri


Antre dekorasyon önerileri arasında oturma alanları yaratmak da bulunur. Genellikle ayakkabı giyerken ihtiyaç duyulan küçük tabureler ya da puflar hem şık hem de işlevseldir. Küçük antrelerde genellikle banklar kullanılır. Bununla birlikte, geniş bir antreniz varsa rengarenk puflar ya da sandalyeler kullanabilirsiniz. Antre dekorasyon modelleri de oturma alanları yaratırken size yardımcı olacaktır.


Halı ve Kilimlerle Dekore Edilen Antreler


Antre dekorasyon örnekleri arasında da yer alan halılar ve kilimler dekorasyonun önemli tamamlayıcıları arasında bulunur. Minimal bir şekilde dekore ettiğiniz ve çok fazla eşya kullanmadığınız antrenize canlılık katmak amacıyla kırmızı, sarı, turuncu, yeşil gibi renklerde halı ve kilimler kullanabilirsiniz. Daha sade bir tasarım isteyenler ve antrede ahşap kullananlar toprak tonlarında halıları da tercih edebilir.


Antre Dekorasyonlarında Aydınlatma

Aydınlatma da hol dekorasyonu için önemli unsurlardan biridir. Genellikle küçük alanlar olan antreleri aydınlatırken ister tavan aydınlatması isterseniz de lambader kullanabilirsiniz. Raf sistemleri ve kare dolapların üzerinde kullanılan renkli ya da sade tasarımlı abajurlar da antrelere hoş bir görünüm kazandırır.


Antre Dekorasyonunda Tablo ve Aynaların Kullanımı

Duvar aksesuarları da antre dekorasyonunda önemli bir noktadır. Kişisel fotoğraflar, dekorasyona uygun tonlarda tablolar, saatler ve aynalar antrenizin çok daha stil sahibi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Özellikle ayna, antrelerde en sık kullanılan aksesuarların başında gelir. Kullanım alanınıza ve stilinize uygun olarak yuvarlak ya da dikdörtgen aynalar kullanabilirsiniz.


Antre Dekorasyonunda Duvar Renkleri

Aksesuarları seçerken mutlaka antre duvar boyası rengine de dikkat etmeniz gerekir. Özellikle küçük antrelerde daha aydınlık bir görünüm yaratmak amacıyla açık renkler kullanmak uygundur. Beyaz ve pudra tonları kullanarak karanlık ortamları daha parlak hale getirebilirsiniz. Güneş ışığını doğrudan alan antrelerde koyu renkler de kullanabilirsiniz. Klasik bir görünüm yaratabileceğiniz siyah ve modern bir havaya sahip mavi ve mor tonlarını tarzınız doğrultusunda seçebilirsiniz.


Antrenizde boya kullanmak istemiyorsanız duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Antre duvar kağıdı çeşitleri bu küçük alanlara çok daha dikkat çekici bir görünüm kazandırır. Antrenin genel tarzına uygun olarak ister çok renkli ve desenli duvar kağıtlarını isterseniz de daha sade ve açık tonlarda duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Misafirlerinizin evinizi ziyaret ettiğinde ilk gördüğü çok renkli ve eğlenceli bir duvar kağıdı da olabilir. Çiçekler, yapraklar ve geometrik desenlerden oluşan duvar kağıtlarının yanı sıra kişisel fotoğraflarınızı ya da manzara resimlerini de kullanabilirsiniz.


Antre dekorasyonlarınız için en son trendleri Filli Boya’nın renk kartelalarındaki birbirinden farklı renk tonları ile yakalayabilir, evinizin girişinde ilk bakışta ilham veren konseptler yaratabilirsiniz.