LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Ağustos 2015

FAUX BOYAMA TEKNİĞİYLE SIRA DIŞI SONUÇLAR!

Sizi muhtemelen bilmediğiniz bir boyama tekniğiyle tanıştıralım! Faux boyama işi duvarlarda biraz pejmürde biraz da eksiklik hissi uyandıran ilginç bir teknik. Hiçbir kural tanımayan bu yöntemde oldukça yaratıcı işler çıkarabilirsiniz. Sadece yaptığınız işin doğruluğundan emin olun, kendinizi güvenin ve ortaya çıkan işten gurur duyun.

 

1.gorselsimple-faux-wall

Bir tür kopyalama olarak da tanımlayabileceğimiz faux boyamada duvarların rengi seçilen bir materyalin görüntüsüne büründürülmeye çalışılır. Bu yönteme ilham veren materyaller genellikle mermerler, ahşaplar ve taşlar olabiliyor.

 

2..gorsel-concrete-faux-walls

Görselde beton taklit edilerek boyama tekniği kullanılmış duvarları görebilirsiniz. Yumuşak hatlardaki bu duvarlar çağdaş görüntüsüyle faux boyama için iyi bir örnek olabilir.

 

3.gorsel-strie-painting-faux

Faux boyamayı duvarlarınızda ince çizgi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Çizgilerle duvarınızda etkileyici bir kumaş etkisi yaratmanız mümkün. Çizgileri oluşturmak için duvarınızı boyadıktan sonra bir silindir ve kıl fırça yardımıyla oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

4.gorsel-rag-rolling-decor

Bu yöntem için ihtiyacınız olan tek şey kullanmadığınız ya da feda etmek istediğiniz toz bezleriniz. Bir solucan gibi roll hale getirdiğiniz bezinizi yeni boyanan duvara yukarıdan aşağıya doğru yuvarlayın. Duvarınızdaki efekti biraz artırmak isterseniz beze biraz vernik ya da boya da dökebilirsiniz.

 

5.gorsel-strie-painting-faux

Duvarlarınıza biraz deri etkisi katmaya hazırsanız bunun için ihtiyacınız olan şey temizlikte ve kıyafet üretiminde sık kullanılan, genellikle de keçi derisinden üretilen ve kolayca bulabileceğiniz güderi. Duvarlarınıza deri dokusu eklemek için bez yuvarlama tekniğine benzer biçimde güderiyi rulo haline getirin ve yeni boyadığınız duvarın üstünden geçin.

 

Görseller: homedit.com