LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Film Zevkinize Göre Dekorasyon Önerileri 1

Bazı filmler vardır, bir sahnelerinde sonsuza dek yaşamak istersiniz. Çok sevilen filmlerden bazılarını listeledik ve o filmlerin bir sahnesindeymiş gibi yaşayabilmek için evinizde uygulayabileceğiniz dekorasyon önerileri hazırladık.


 


Amélie


amelie


Büyük bir hayran kitlesine sahip bu Fransız filminin her karesi ayrı güzel. Amélie’nin evinin sevimli havası da filmin bu kadar sevilmesinde pay sahibi. Amélie’nin evi, Parizyen dekorasyon stilinin en güzel örneklerinden birini gösteriyor.


Amélie’nin evine kırmızı ve turuncu tonlarının sıcaklığı ve romantizmi hâkim. Kiremit kırmızısı ya da kum beji renkle duvarlarınızı boyayarak Amélie’nin tarzını yakalamaya başlayabilirsiniz. Aralara sarı, yeşil ve kahverengi detaylar da ekleyerek evde daha yumuşak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.


Vintage mobilyalarla modern parçaları birlikte kullanın. Koltuklarda ve yastıklarda karmaşık geometrik desenlerde uyum gözetmeyerek oluşturulmuş çeşitlilikle, görsel bir zenginlik katın.


Ana aydınlatmanızı unutun! Aplikler, masa lambaları, abajurlar ve kablolu top LED ışıklarla evinizde tam da Amélie gibi loş ve romantik bir hava oluşturabilirsiniz.


Amélie’nin evinde koyu renk ahşap parke ve damalı karo zemin göze çarpıyor. Bu zemini incecik halılar ve kilimler süslüyor.


Bol aksesuar kullanmaktan çekinmeyin. Biblolar ve vazolarla sehpalarınızı, farklı boyutlarda altın rengi çerçevelerle de duvarlarınızı süsleyin.


 


Breakfast at Tiffany’s


breakfast at tiffany's


Evinin tarzıyla gündeme gelen bir başka film karakteri de Holly Golightly. Klasik bir New York apartman dairesinin birkaç yaratıcı dokunuşla canlanmış halini Holly’nin evinde görebilirsiniz. Eklektik tarza yakın diyebileceğimiz bu dekorasyon stili görenleri şaşırtan bir şıklığa sahip.


Holly’nin iç açıcı evine benzer bir görünüm için griye yakın beyaz duvarlar ve beyazın farklı tonlarında mobilyalarla işe başlayabilirsiniz. Koltuğunuz Holly’ninki gibi yarım kesilmiş küvetten olsun demiyoruz tabii ama açık renk ve minimal bir koltukla onun tarzını yakalayabilirsiniz. Pembe ve mor gibi capcanlı renkte yastık ve minderlerle odayı renklendirebilirsiniz.


Holly’nin evinde en göze çarpan ögelerden biriyse zebra desenli post. Tabii, bu postun üzerine eski bir sandıktan dönüştürülmüş orta sehpa koymayı da unutmayın. Altın rengi detaylarla zarif ve ihtişamlı bir dokunuş da ekleyebilirsiniz. Holly’nin minimal stilini tutturmak için fazla aksesuar kullanmamaya özen gösterin.


 


Film sahnelerine göre hazırladığımız dekorasyon önerilerimiz kinci yazımızda devam edecek…