LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Film Zevkinize Göre Dekorasyon Önerileri 2

İçinde yaşamak isteyeceğiniz filmlerden ilham alarak hazırladığımız dekorasyon önerilerimiz bu yazıda devam ediyor.


 


Annie Hall


annie hall


Biraz bohem, biraz eklektik… Zamanının stil sahibi Annie Hall’ın evini bu kelimelerle tanımlayabiliriz.


Kahverengi büyük bir kanepe ve soluk renkte alçak deri koltuklarla oturma grubunuzu oluşturabilirsiniz. Hasır mobilyalar tercih ederek gerçek bir Annie Hall evi görünümü elde edebilirsiniz.


Yere otantik bir kilim ve düz renk büyük bir halı serebilir, üzerine püsküllü minderlerinizi gelişigüzel yerleştirebilirsiniz.


Kitaplar dolusu raflarla kaplı duvarınızın bir tarafını boş bırakıp önüne siyah bir büfe koyabilirsiniz. Büfenin üzerine büyük bir fotoğraf asabilirsiniz.


Açık renk vintage bir kabinenin üstüne krom masa lambası koyabilir, kabinenin yanına uzun deri bir sandalye yerleştirebilirsiniz.


Annie Hall’dan ilham alarak dekore ettiğiniz evinizi bitkilerle süslemeyi de unutmayın.


 


A Single Man


a single man


Bir moda tasarımcısının elinden çıkmış film tabii ki dekorasyon ilhamı almak için biçilmiş kaftan. 1960’ların sade ve zarif çizgisini benimseyerek bu şık dekorasyonu uygulayabilirsiniz.


Pastel tonlara ağırlık vermekle işe başlayabilirsiniz. Kumtaşı duvarlar, krem rengi minimal koltuklar ve tozpembe yastıklarla evinize romantik bir hava katabilirsiniz. Boz kahverengi ve bronz renklerde mobilyaları altın detaylarla hareketlendirerek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.


Minimal hatlarda mobilyaları daha çok kullanın ama araya oymalı ayakları olan bir sandalye de ekleyin.


Ana hatlarda oldukça sade bir stil benimseyerek ihtişamlı detaylarla evinizi süsleyin. Böylece tam A Single Man’daki gibi dengeli ve şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.


Evinizin hemen her yerine masa lambası yerleştirin. Büyük abajurlu masa lambalarının etrafını cam ve porselen dekorlarla süsleyin. Birkaç uzun ev bitkisini evin köşelerine yerleştirerek A Single Man’in stilini tamamlayabilirsiniz.