LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
23 Ekim 2015

GENÇ ODALARI İÇİN YARATICI TEMALAR

"Genç odası nasıl dizayn edilir" diye düşünmekten yorulmuş olabilirsiniz. Genç odası dekorasyonunda gençlerin ruhunu yakalamak biraz zorlu bir iş. İşin içinde bir de zor beğenen bir genç varsa, işte o zaman vay halinize! Hiç korkmayın, çünkü birbirinden ilginç temalara sahip genç odası önerilerimizle karşınızdayız.


 

Ressam

genç odası, genç odası temaları, ressam teması, ressam temalı genç odası

 

Eğer gencimiz resim yapmaya meraklıysa, odası da ona uygun olmalı. Resimle ilgilenmiyorsa bile bu temada dekore edilmiş bir oda, sanata duyarlı bir gencin ilgisini çekebilir. Odaya yerleştireceğiniz tuvaller ve şövaleyle, Monet ya da Kandinsky gibi ressamların reprodüksiyon tablolarıyla odaya sanatsal bir ruh katabilirsiniz.

 

Dansçı

genç odası, genç odası temaları, dansçı temalı genç odası                     

Dans etmenin gençler için özel bir anlamı var. Dans etmeye meraklı bir genç için, dansçı resimleri ve iyi bir müzik sistemi kadar, odada dans etmek için alan bırakacak yalın bir dekorasyon da önemli.

 

Rock yıldızı

genç odası, genç odası temaları, rock yıldızı temalı genç odası

 

Genç oğlunuzun içinde bir Teoman, genç kızınızın içinde Şebnem Ferah mı yatıyor? Bırakın yeteneklerini rock yıldızı temalı odalarında keşfetsinler ve kendilerini geliştirsinler. Bu temada, odanın bir köşesini müzik enstrümanlarına ayırabilirsiniz.

 

Bilim insanı

genç odası, genç odası temaları, bilim insanı temalı genç odası

 

Bilime meraklı gençler için çalışma masasının dışında bir okuma köşesi de gerekli olabilir. Bu köşeyi geniş bir kitaplığın yanına koyabilirsiniz. Molekül topları, Einstein portresi, DNA sarmalı gibi aksesuarlarla da odanın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

 

Denizci

genç odası, genç odası temaları, denizci temalı genç odası

 

Engin denizlerde maceradan maceraya koşma fikri bazı gençlere çok cazip gelebilir. Gençler için bu tür maceralara yelken açmak her zaman mümkün olmayabilir. Ama denizlere meraklı bir gencin odası denizcilere layık şekilde dekore edilebilir. Odanın duvarlarını maviye boyamak, bu ilgi çekici tema için doğru bir başlangıç olabilir.

 

Yazar

genç odası, genç odası temaları, yazar temalı genç odası

 

Elinden günlük düşmeyen, gece gündüz blog yazısı ya da hikâyeler yazan bir genç için ilham verici bir oda çok önemli. Rahat bir çalışma alanı bu temada öne çıkıyor. Zengin bir kitaplık ve duvarlara asılı ilham verici alıntılar yine aynı şekilde bu tema için çok önemli.

 

İpeksi mat dokusuyla Filli Boya AlpinaSilan ürününün genç odalarınızda kullanacağınız en yenilikçi ve modern renkler için iç cephe yelpaze kartelasını inceleyebilirsiniz.

 

 

(Görseller: Homedesigning.com, Promotecar.blogspot.com) Renk Etkisi