LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Haziran 2017

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç odası dekorasyonu için güzel fikirler arıyorsanız, öncelikle gençlerin sevdiği şeyleri düşünün ve yatak odalarına onların gözleriyle bakmayı deneyin. Bir gencin oda dekorasyonu beklentisi bir yetişkinden daha farklıdır. Genç odası, uyku için bir mekan olmanın ötesinde, bir gencin kurallar dünyasından kaçış noktadadır. Bir gencin odasında mutlu olması için, dekorasyonun onun kişiliğini ifade eder nitelikte olması gereklidir. Gençlerin zevkleri uyumsuz olabilir ancak tüm öğeler bir araya geldiğinde onun kişiliğini dünyaya anlatan bir fikirler bütünü olacaktır.


Çok Amaçlı Genç Odaları


genç odası tasarımları

Genç odası tasarımları yapılırken, gençlerin odağının uyku konforu olmadığını düşünmek gerekiyor. Bağımsızlıklarını keşfetmeye başladıklarında keyifli vakit geçirebilecekleri bir odaya sahip olmak, arkadaşlarıyla birlikte çalışmak ve dinlenmek onlar için uykudan daha önemlidir. Eğer dekore edeceğiniz odanın alanı müsaitse içerisinde bir uyku alanı, bir çalışma alanı bir de arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirebileceği alan yaratın. Eğer alanınız küçükse, çok yönlü kullanılabilecek eşyalar tercih edin.


Küçük Genç Odalarına Pratik Çözümler


genç odası dekorasyon fikirleri

Küçük genç odası dekorasyon fikirleri, size minimum alandan maksimum fayda sağlama imkanı sunar. Bunun için yapabilecekleriniz şu şekildedir:  • Dikey olarak konuşlanmış bir çalışma alanı oluşturun. Çalışma masasının üst kısmını kitaplar için, alt kısmını ise depolama amacıyla kullanabilirsiniz. Bunun için masa altında ve üstünde boşluk ayırın.

  • Mantar pano kullanarak çalışma masasında yer kaplayacak olan bazı notları buraya raptiyeleyebilirsiniz. Üstelik mantar pano genç odası için eğlenceli, modern ve işlevsel bir aksesuardır.

  • Yatağın ayakucuna koyacağınız bir sandık hem üzerine oturmak için kullanılabilir hem de iç kısmından depolama alanı olarak yararlanmak için harika bir yöntemdir.

  • Yatağı duvara yaslayın ve yerden tasarruf etmek için yatak çerçevesini keserek duvara bir başlık çıkartması ekleyin.

  • Küçük bir kanepe masası, dar ve küçük alanlar için harika bir çalışma masası alternatifi olur.


Eğlenceli Genç Odası Modelleri


genç odası dekorasyon modelleri

Genç odası dekorasyon modelleri işlevsel olduğu kadar eğlenceli de olmalı. Böylelikle gençler odalarında daha keyifli vakit geçirecekler ve bu da onların mutluluğuna ve huzuruna doğrudan etki edecek. Gençler oda dekorasyonunda sükunet yerine cesareti tercih ederler. Bu nedenle cesur tercihler yapmaktan çekinmeyin. Eğlenceli ve iddialı bir genç odası için salıncak, asma koltuk, yuvarlak yatak, kendilerini ifade edebilecekleri bir duvar tahtası ya da duvara monte edilmiş fileler kullanabilirsiniz.


Depolama Alanı


en güzel genç odaları

En güzel genç odaları yaratılabilir. Fakat kabul edelim ki bu oda çok uzun süre boyunca düzenli kalmayacaktır. Odanın içindeki depolama alanları ilk etapta takdir edilmese de, sonradan çok işe yarar. Bir genç odasında gardırobu, açık raf sistemini, yatak altı kutularını ve sandıkları depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.


Genç Odası Duvar Renkleri


genç odası duvar renkleri

Bir genç odası için en güzel renk, çocuğunuzun bakmaktan keyif alacağı renktir. Ancak duvar rengi tercihini ona bırakırken de temkinli olmakta fayda var. Mobilyalarının geneliyle uyum içinde olmayan duvar renkleri, bir süre sonra gözlerinin yorulmasına neden olacaktır. Pastel ya da nötr tonları tercih ederek genç odasını daha özgür bir şekilde döşeyebilirsiniz. Filli Boya’nın Uzm. Psikolog Ayben Ertem ile birlikte hazırladığı genç odaları renkleri için www.renketkisi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Görseller: freshome.com Renk Etkisi