LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
25 Ağustos 2017

Giyinmeyi Daha Keyifli Hale Getirecek Gardırop Organizasyonları

gardırop düzeni

Dolabınız düzensiz olduğunda, sabahları giyinmek bir çile halini alabilir. Sürekli aynı kıyafetleri giymeye başlarsınız ve en sevdiğiniz giysileriniz gardırobunuz diplerinde tozlanmaya başlar.


Bu şekilde olmak zorunda değil! Kendinize uygun bir gardırop düzeni oluşturduğunuzda, giyinmek kolay ve eğlenceli olacak. Biz de sabahları giyinmekten heyecan duyacağınız düzenli bir gardırop için bazı ipuçlarını bir araya getirdik:

  • İşe dolabınızı sezgisel olarak düzenlemekle başlayın. Gardırop düzenleme, kişiye özel olarak yapılmalıdır. Tecrübelerinizi göz önünde bulundurun, daha sık kullandığınız eşyalarınızı dolabınızın daha kolay ulaşılabilir alanlarına yerleştirin. Gardırobunuzun düzeni, giyinmek için ihtiyaç duyacağınız parçaları ardı ardına alabilmeniz için elverişli olmalı. Böylece giyinmek için odanın bir ucundan diğer ucuna koşuşturmak durumunda kalmazsınız. Tüm eşyalar için ayrı bölmeleriniz olsun ki her giyineceğinizde eşyalarınızı aramak zorunda olmayın.

  • Dolabınızdaki ağa öğeleri kolay görülebilecek yerlerde tutun. Gömlek, kazak, pantolon ya da elbiselerinizi gelişigüzel çekmecelere tıktığınızda onların varlığını unutursunuz. Acele halindeyken ise ilk olarak gördüğünüz şeylere elinizi uzatırsınız. Bu nedenle ağa öğelerinizin hepsini askı veya raflarda, kolay görebileceğiniz yerlerde tutun. İç çamaşırı, egzersiz giysileri ve pijamalarınızı çekmecelere koyabilirsiniz.

  • Tam boy aynalar, giyinirken hayatınızı kolaylaştırır. Kıyafetinizi kötü bir aynayla değerlendiremezsiniz. Gardırop bölgenizde bir tam boy ayna bulundurmanız, giyindikten sonra kıyafetinizi hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar.

  • Alışveriş alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, pratik dolap düzenleme önerileri içerisinde belki de en önemli olanıdır. Yeni bir sezon olduğunda düşünmeden alışveriş yaparsanız, gardırobunuzu hızla büyütürsünüz ve ortaya karmaşa ile dağınıklık çıkar. Dolabınız en sevdiğiniz kıyafetlerinizle dolu olsun, sadece sevdiğiniz eşyaları satın alın. Böylece her gün giyinmek sizin için çok daha eğlenceli olacak.

  • Dolabınız dekoratif olarak ne kadar hoşunuza giderse, giyinmek de bir o kadar keyifli bir uğraş haline gelir. Dolabınızı hoşunuza gidecek saklama kutuları, aksesuarlar ve donanımlarla bir araya getirin. Bundan sonra dolabınızı toplamak bile sizin için keyifsiz bir aktivite olmaktan çıkacak.


Görseller: marthastewart.com, hgtv.com