LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Şubat 2019

Gri salon dekorasyonuna en uygun renk seçenekleri

Hemen her renk ile muhteşem uyum sağlaması ve ortama asil ve modern bir hava katması sayesinde gri tonları son yılların en sevilen ev dekorasyonu renkleri arasında. Bu yüzden de gri tonlarında oturma grupları, halılar, perdeler ve hatta konsollar deyim yerindeyse altın çağını yaşıyor. İskandinav stili ev dekorasyonu için de son derece önemli bir renk olan gri rengi hangi duvar renkleri ile kullanabileceğinizi bu içeriğimizde sebepleriyle anlattık!Beyaz
Özellikle İskandinav stili ve Shabby Chic tarzı ev dekorasyonu söz konusu olduğunda sık sık karşılaştığımız bu mobilya – duvar rengi kombinasyonu, mekana ferahlık, genişlik ve stil katıyor. Gün ışığını mekanda rahatsız etmeden yansıtan bu renk kombinasyonunu tercih edecekseniz, canlı renklerde tasarlanmış aksesuar ve ev tekstilleriyle ortama renk katabilirsiniz.

Gri
Modern minimalist tarzda dekore edilmiş evlerdeki salon dekorasyonu; yatak odası dekorasyonu ve hatta çocuk odası dekorasyonunda bile kullanılan gri mobilya – gri duvar boyası kombinasyonu ‘cool’ bir tarza sahip olanlar için ideal. Mekanları tekdüzelikten uzaklaştırırken aynı zamanda dinlendirici bir hava katan griye gri renk kombinasyonunu, açıklı koyulu gri tonları ile yapmanızda fayda var.

Sarı
Eğer mobilyalarınız veya aksesuarlarınız ağırlıklı olarak gri tonlarındaysa ve çılgın dekorasyon fikirleri sizin için bir zevkse, gri temalı odanızın duvarlarında canlı sarı tonlarını kullanabilirsiniz! Sarının sıcaklığı ile grinin soğuk karakterinin birleşimi ile son derece stil sahibi ve akılda kalıcı bir mekan yaratabilirsiniz.

Mor
Özellikle yatak odalarına çok yakışan mor duvar renkleri, gri temalı yatak odalarında yarattığı renk uyumu ve ambiyans ile kesinlikle övgüyü hak ediyor. Hem açık lila hem de koyu menekşe rengi duvarlara çok yakışan gri mobilyalarla huzurlu ve şımartan bir oda oluşturabilirsiniz.

Yeşil
Gri ağırlıklı mobilyalardan oluşan gri temalı bir oda için yapılabilecek en iyi dekorasyon önerileri arasında, duvarlarda soft yeşil tonlarında renkler kullanmak gelir. Özellikle nefti yeşil, zeytin yeşili ve yağ yeşili gibi pastel yeşil tonlarını duvarlarda kullanarak salonunuzda doğa ve orman rüzgarları estirebilirsiniz.