LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Güneybatı Tarzı Dekorasyonu Denediniz Mi?


Enerji verirken aynı zamanda sakinleştiren bir dekorasyon stili mi arıyorsunuz? Cevabınız evetse şıklığını doğadan alan Güneybatı stiliyle tanışmanızın tam zamanı!


 


güneybatı tarzı dekorasyon


Güneybatı stilinin sıcak renk paleti içinde en çok toprak tonları görüyoruz. Doğal tonların hâkim olduğu bir oda istiyorsanız ipeksi mat dokusu ile Filli Boya  AlpinaSilan ürününü iç cephe kartelasından Çayır, Güz ve Dağ Kristali renklerini kombin edebilirsiniz. Detaylarda parlak sarı, koyu turuncu ve turkuaz kullanarak odaya Güneybatı stili bir canlılık katabilirsiniz.


 


Güneybatı stil mobilyalar için çam ahşap tercih edilir. Antika parçalar ya da eskitme rüstik eşyalar kullanarak bu stilin doğal ve sıcak şıklığını evinize getirebilirsiniz.


 


deri koltuk


Kahverengi deri koltuklar bu stilin en göze çarpan eşyalarından. Siz de bu koltukları tercih ederseniz taş rengi yastıklarla kahverenginin yoğunluğunu dengeleyebilirsiniz. Petrol yeşili süslemeler kullanarak bu odaya hareketlilik katabilirsiniz.


 


şal deseni


Bu stilin kumaş tercihi kalın yün, deri ve süetten yana. Bol çizgili ve kilim desenli kumaşlar kullanarak Güneybatı stilinin sofistike görünümünü yakalayabilirsiniz.


 


dokuma kilim


Bu stile otantik görünümünü kazandıran en önemli objelerden biri de şüphesiz dokuma kilimler. Evinizi kilimlerle donatmaktan çekinmeyin. El dokuması kilimleri duvara asabilir, kaba kumaş kilim desenli örtüleri koltukların üzerine serebilirsiniz.


 


Meksika tarzı Talavera çini pano Güneybatı stilinin en önemli parçalarından biri. Bu panoları duvara asabilir, büfenin üzerine yerleştirebilir, hatta mutfak duvarınızı bu panolarla döşeyebilirsiniz.


 


Amerika yerlilerinin kültüründen esinlenen aksesuarlarla Güneybatı stili dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Örneğin tüylü rüya kapanları, Kızılderili şapkaları ve hayvan figürlü biblolar kullanabilirsiniz.


 


(Görseller: Wayfair.com, Pinterest.com, Houzz.com)