LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK “KENDİN YAP” PROJELERİ

 

Bütçenizi zorlamayan ve kısa sürede yapabileceğiniz “kendin yap” projeleriyle hem eğlenebilir hem de eviniz için yaratıcı eşyalar ortaya çıkarabilirsiniz.

01-awesome-alyssa-lgn

Şişe mantarından nihale

Birçoğumuz doğum günleri, yıldönümleri gibi özel günlerde içtiğimiz içeceklerin mantarlarını saklarız. Sakladığınız mantarları kutudan çıkarma zamanı geldi! Şişe mantarlarıyla çaydanlık ve tencereler için nihaleler yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mantarları dik bir şekilde, bir yapıştırıcı yardımıyla birleştirmek. Kendinden desenli nihalenizi hazırlamak bu kadar kolay!
03-awesome-merrythought-lgn

Mıknatısla gelen düzen

Banyo dolabınızdaki karmaşayı ortadan kaldırmaya ne dersiniz? İhtiyacınız olan sadece birkaç duvar mıknatısı ve makara. Tırnak makası, törpü, makas gibi metal eşyalarınızı bu mıknatısların çekim gücüne bırakabilirsiniz. Sürekli kaybolan firketelerinizi de aynı şekilde bir araya getirmeniz mümkün. Mıknatıslara yapıştıracağınız desenli kumaşlar banyonuzu renklendirecektir. Herhangi bir boş makarayı duvarınıza monte ederek lastik tokalarınızı, kolyelerinizi bu makaraya asabilirsiniz.

04-awesome-francois-lgn

Kesme tahtasının dönüşümü

Televizyon izlerken çayınızın, kahvenizin elinizin altında olması büyük rahatlık olurdu değil mi? Bunun için bir mutfak gerecinden yardım alabilirsiniz. Üç kesme tahtasının kısa kenarlarını 45 derecelik bir açıyla kesip, sağlam bir yapıştırıcıyla birleştirerek şık bir koltuk sehpası yapabilirsiniz.

07-awesome-akamatras-lgn

Lamba vazo

Patlamış ampulünüz ve kullanmadığınız ojenizle yeni bir projeyi hayata geçirin! Bir falçata yardımıyla ampulün üst kısmını kesin ve çıkarın. Tornavidayla ampulün içindeki metal aksamı kırıp, ampulü ters çevirin ve içini boşaltın. Çiçeklerinize yer açıldı bile! Ojeyle de ampulün dışını dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Görseller: housebeautiful.com