LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Hayatınızı Kolaylaştıracak Mutfak Gereçleri


Mutfakta çok zaman geçiriyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şeyin elinizin altında olmasını istersiniz. Öyle eşyalar vardır ki onları görene kadar onlara ihtiyacınız olduğunu bilemezsiniz. Mutfakta işinizi kolaylaştıracak şık tasarımlı ürünlere bir göz atın, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.


 


mutfak gereçleri


Misafirleriniz gelecek ve onlara spagetti yapacaksınız. Ne kadar spagetti kullanmalısınız? Siz en iyisi bunu spagetti porsiyonu ayarlamanıza yardım eden araçlara sorun.


 


mutfak  gereçleri


Makarna yapmak daha ne kadar kolay olabilir? Süzgeç kapaklı tencereleri deneyerek kendiniz görebilirsiniz.


 


mutfak gereçleri


Süzgeci tarihin tozlu sayfalarına gönderecek bir buluş daha! Tencerelere takıp çıkarabileceğiniz aparatlarla içindeki malzemeleri dökmeden suyunu süzebilirsiniz.


 


mutfak gereçleri


Gözyaşları içinde soğan doğrarken ister istemez şekilsiz dilimler elde edebilirsiniz. Soğan tutucularla hem elleriniz soğan kokmayacak hem soğanı daha kolay ve düzgün doğrayabileceksiniz.


 


mutfak gereçleri


Sevdiğiniz diziyi izlerken bir de yediğiniz kuru yemişin kabuklarını atacağınız kâseyi mi arayacaksınız? Hem kabuklu ve çekirdekli yiyeceklerinizi hem onların çöplerini koyabileceğiniz kâselerle rahatça dizinizi izleyebilirsiniz.


 


mutfak gereçleri


Yemek kaşığı koymak için özel ürünler var fakat tencereden çıkardığınız kaşığın ucunda kalan damlalar yine yemeğe dönse daha güzel olmaz mı? ‘’Olur’’ diyorsanız kaşık kepçe tutucu klipsler tam size göre!


 


mutfak gereçleri


“Armudun sapı, üzümün çöpü var” diyenlerdenseniz artık bahaneniz kalmadı. Bu alet üzümde işe yaramasa da elma ve armut gibi meyvelerin koçanlarını bir hareketle çıkarmanızı sağlıyor.


 


mutfak gereçleri


Herkesi memnun etmek zor ama herkesin damak zevkine uyabilecek farklı kekleri bir arada pişirmeniz bu kalıpla hiç zor değil.


 


mutfak gereçleri


Karabiber ve tuz için öğütücüler olduğu gibi taze otlar için de öğütücüler var. Yemeklerinizi ve salatalarınızı tatlandırırken hiç zorlanmayacaksınız.


 


mutfak gereçleri


Sallama çay poşetinde hep biraz su kalır, süzmeseniz boşa gider süzseniz ellerinize bulaşır. Bu duruma çözüm getiren bardaklardan kullansanız hiç böyle dertleriniz kalmayacak.


 


(Görseller: Pinterest.com, Listotic.com, Rossi.com, Williams.com, Lifehack.com, Differentdesign.com)