LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

HEM DEKORATİF HEM DE FONKSİYONEL KİTAPLIK TASARIMLARI

Eğer iyi bir okursanız, en çok ihtiyaç duyduğunuz şeyin kitaplık olduğunu biliyoruz. Çünkü evinizdeki kitap rafları her geçen gün doluyor ve siz de yeni kitaplık modelleri için arayışa geçiyorsunuz. İşte size o arayışınızda yardımcı olacak birbirinden yaratıcı kitaplık tasarımları!
Bal Peteği Şeklinde Kitaplık

Kitap okumak söz konusu olduğunda bir arıya mı dönüşüyorsunuz? Öyleyse bal peteği şeklinde tasarlanan bu dekoratif ve işlevsel tasarım aradığınız kitaplık olabilir.

Okunan ve Okunmayan Kitapları Sınıflandıran Kitaplık

Kitapları türlerine göre sınıflandırabilirsiniz. Bir de “okuduklarım” ve “okuyacaklarım” diye daha genel bir sınıflandırma yapılabilir. Bu kitaplık, bahsettiğimiz sınıflandırmayı yaratıcı bir tasarıma dönüştürerek kullanıcısına büyük bir kolaylık sağlıyor.
Yapboz Şeklinde Kitaplık

Kitaplar bir yapbozun parçaları gibidir. Birleşerek benliğimizi ve hayal dünyamızı oluştururlar. Yapboz görünümlü bu kitaplık sanki bize bu mesajı vermek için tasarlanmış. Yapbozun eksik parçası da ne kadar tamamlanırsak tamamlanalım, kitaplar söz konusuysa hep eksik kalacağımızı söylüyor sanki. Mesaj kaygılı okurlar bu kitaplığı hemen edinmeli bizce.

Parantezlerden Oluşan Kitaplık

Parantez, köşeli parantez ve küme parantezinden oluşan bu kitaplık tasarımı, kitapları sınıflandırma imkanı sunuyor. Parantez içine okuduklarınızı, köşeli parantez içine okumakta olduklarınızı, küme parantezi içine de okuyacaklarınızı yerleştirebilirsiniz.
Elastik Kitaplık

Bu kitaplık tam da “bir kitaplık ne kadar basit ve yaratıcı tasarlanabilir” diyenler için.

Elastik ve dayanıklı bir malzemeden yapılan bu kitaplık, zarif çizgileriyle dekoratif bir görüntü sunuyor. Dilerseniz elastik bir bant ve onu geren iki aparatla da şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kitaplarınızı dikey ya da yatay yerleştirmeniz mümkün.

Görünmez Kitaplık

Yer çekimine karşı koyan bu kitaplar aslında iyi tasarlanmış bir kitap rafının ürünü. Raf o kadar verimli tasarlanmış ki görünmeden de işlevini yerine getirebiliyor. Evinizin bütün duvarlarında kolaylıkla kullanabilirsiniz ve istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.Su Borusu

Eski su borularından kitaplık yapılabileceği aklınıza gelir miydi? Yapınca oluyor demek ki. Üstelik estetik olarak da evinize stil katıyor. Hiç tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz.

Taş Dizme Sanatı

Bu kitaplığın rafları taş dizme sanatından ilham almış gibi duruyor. Yalnız, dikdörtgen ve kare kutulardan oluşan kitaplığın dengede durabilmesi için kitaplarınızı özenle yerleştirmelisiniz.Düşünce Balonu

Kitap ve düşünce birbirinden ayrılmaz. Düşünce balonu şeklindeki bu tasarım da ikisini birbirinden ayırmıyor ve baloncuklar yardımıyla kitaplarımızı küçükten büyüğe sıralamanızı sağlıyor. Eğer baloncukların başladığı yere bir kanepe ya da koltuk koyarsanız, her dakika kitaplarla ilgili hayaller kuran birine dönüşebilirsiniz.Aklınızda eski kitaplık yenileme projesi varsa eski kitaplığınızı renklendirecek boyalar Filli Boya’dan.

Her zaman yeni eşyalar almaya gerek kalmadan, eski eşyalarınızı yenileyerek de ev dekorasyonunuzda farklılık yakalayabilirsiniz. Filli Boya ihtiyaca ve seçime göre sunduğu selülozik ve su bazlı mobilya boyası seçenekleriyle hem kitaplığınızın yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlıyor hem de kitaplığınızın ömrünü uzatıyor. İster klasik ahşap renklerinde ister dekoratif çatlak boya kullanımı yaparak ister mavi, sarı, yeşil gibi sıradışı ve cıvıl cıvıl renklerle kitaplığınızı boyayabilirsiniz. Örneğin kitaplığınızın iç tarafında koyu bir renk tercih edip rafların dışarı bakan şeritlerini canlı bir renge boyayabilirsiniz. Tamamen zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış!

Farklı kitaplık tasarımları ve kitaplık dekorasyonu ile ilgili daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:


İLHAM ALABİLECEĞİNİZ MODERN KİTAPLIK TASARIMLARI

DIY MERDİVEN KİTAPLIK

AHŞAP KASALARDAN MOBİLYALARGörseller: hongkiat.com, evercoolhomes.com