LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

HEMEN DÜZELTMENİZ GEREKEN 3 RENK YANLIŞI

Ruh halimiz ve dengemizi önemli ölçüde etkilediği için evimizde kullanacağımız renkler büyük önem taşıyor. Aksesuar ve mobilya seçerken renklerin birbiriyle doğru kombinlenememesi, yanlış bir dekorasyona neden olabilir. Bu da hem tasarımı hem ruh halimizi olumsuz yönde etkiler. Siz de evinizde renk hatalarından kaçınmak istiyorsanız bu yazımıza kulak verin.

Evinizde olmasını istediğiniz, beğendiğiniz her renk tonunu Filli Boya Renxmatikle keşfedebilir ve evinize taşıyabilirsiniz.

 

renk_1

 

Renklerin uyumsuzluğu

Odada bir arada kullandığınız kumaş, mobilya ve

duvarda kullandığınız renklerin birbirinden farklı olmasına özen gösterin. Çünkü bir odada kullanacağınız birbirine çok yakın renkler ev dekorasyonunuzu sıkıcı gösterecektir. Evinizde çok baskın renkler kullanmak istemiyor ama renklendirmeyi düşünüyorsanız, küçük aksesuarlarınızda göz alıcı renkler kullanabilirsiniz.

 

renk_2

 

Karmaşadan uzak durun

Daha önce evinizi sıkıcılıktan uzaklaştırmak için farklı renkler kombinlemenizi tavsiye etmiştik. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta karmaşadan uzak durmak. Aksesuar ve mobilyalarınızdaki renk dağılımını dengeli biçimde yapmalısınız. Bu sayede evinizin bütünlüğünü bozmadan dengeli bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

renk_3

 

Koyu renklerden korkmayın

Evinizde yapabileceğiniz hatalardan kaçınmak için koyu renk kullanmıyor olabilirsiniz. Ama bir evi hem şık hem dekoratif hale getiren ve sofistike bir derinlik kazandıran, koyu renkleri evinizde kullanmanın zamanı geldi. Accent Wall tekniğini kullanarak odanızın duvarlarının birinde koyu ve parlak renkler kullanabilirsiniz. Bu evinizin modaya daha uygun ve sizin cesur görünmenizi sağlayacaktır.

 

 

Görseller: http://www.apartmenttherapy.com