LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Temmuz 2019

Her Devrin Modası Rustik Perdeler

“Evi gösteren perdedir”

Annelerimizden sıkça duyduğumuz bir sözdür. Bir o kadar da doğrudur. Yaşam alanımızda seçtiğimiz perde, ortamın tüm havasını etkiler. Tabii mevcut mobilyalar, duvar rengi ve pencere yapısı da perde seçerken dikkat edilmesi gereken etmenler arasındadır. Eğer rustik bir perde modeli düşünüyorsanız, önceliğiniz doğal görünüm olmalı.

Doğallık denildiği zaman da akla ilk gelen şeylerden birisi “kahverengi ve tonları”. Bu renk seçimi özellikle ahşap, bambu ve hasır mobilyaların yer aldığı ya da çizgili tasarıma sahip mekanlarla çok iyi bir uyum sergiliyor.

Renk kadar seçtiğiniz kumaşın doğal olması da dekorasyonunuzu güçlendirecek ve uyum içinde olmasını sağlayacaktır.Rustik perde modellerinin yıllara meydan okuyan klasiği ise hiç kuşkusuz ki büyük halkalar ile kalın ahşap borulara asılı perde modelidir.Bu tarz bir perde düşünüyorsanız, hazır modellerden birini alabileceğiniz gibi, beğendiğiniz kumaşı seçerek diktirme yoluna da gidebilirsiniz.Bir de küçük ipucu: Kullanılan mekanı küçültmemek adına, duvarı boydan boya perde ile örtmekten ya da alçak tavanlı alanlarda kullanmaktan kaçınmak gerekiyor.