LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Aralık 2016

HER GENCİN BİLMESİ GEREKEN DEKORASYON İPUÇLARI – 1

Okulunuz bitti ve iş hayatına başladınız. Sizce de artık üniversite yıllarından kalma o eski posterlerden kurtulma vakti gelmedi mi? Yıllanmış ve artık hoşunuza bile gitmeyen eşyalarınıza elveda deyip, dekorasyonda önereceğimiz kolay ve etkili fikirlerle yeni hayatınıza estetik bir başlangıç yapabilirsiniz.

Aksesuarlardan sanat yaratın


Boş göründüğü için canınızı sıkan veya ne yapacağınıza karar veremediğiniz duvarlarınıza farklı bir renk getirmek için şapkalarınızı veya atkılarınızı kullanabilirsiniz. Bu sayede hem gardırobunuzda yer açmış olursunuz hem de severek aldığınız bu aksesuarları evinizin podyumuna çıkarırsınız. Kazan-kazan!


duvarda asılı şapkalar

Instagram’ı kâğıda dökün


Hayatınızı belgelemek isteyen biri muhtemelen sadece Instagram hesabınıza bakarak bunu kolayca başarabilir. Bu yüzden siz de tablolara para harcamaktansa Instagram fotoğraflarınızdan çıktı alıp, dekoratif bir çerçeveyle süsleyerek duvarlarınıza asabilirsiniz. Sanat pahalı olmak zorunda değil!


elinde fotoğraf tutan insanlar

Eskiye dönüş: Duvarınıza saat asın


Her ne kadar artık insanlar saati telefonlarından takip etse de duvar saatleri dekorasyonu tamamlayıcı büyük unsurlardan biridir. Siz de tarzınızı yansıtan bir saati duvarınıza asarak, zamanı kestirebilmek için telefonunuza olan bağımlılığınıza nokta koyabilirsiniz.


duvarda asılı saat

Küçük alanda büyük düşünün


Hepimizin hayallerini süsleyen çalışma odası tasarımları vardır. Eğer şimdilik hayallerinizi gerçekleştirme imkânınız yoksa buna kafanızı çok takmayın. Hatta mümkünse çalışma masanızı ve bilgisayarınızı küçük bir köşeye sıkıştırın. Böylece kendinizi daha güvende hissederek daha verimli bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

küçük çalışma masası

Yakınlarınızın hediyelerini değerlendirin


Evinize yeni taşındıysanız aileniz ya da arkadaşlarınızın sizlere hediye ettiği ya da artık kullanmadıkları için atmak istedikleri eşyalara talip olun. Böylece hem onları büyük bir dertten kurtarır hem de dekorasyonda çığır açmak için elinizde bir sürü materyale sahip olmuş olursunuz.


çiçek desenli kılıflar

Duvar renklerini dikkatli seçin


Yeni eve taşınırken boya yaptırmak gibisi yoktur. Yeni eve yapılan boya badana adeta yeni ev sahibinin eve merhaba demesidir. Eğer ilk kez dekorasyon yapıyorsanız ya da bunu kısıtlı bir bütçeyle yapacaksanız başlangıçta evin duvarlarında beyaz renk ve tonlarını tercih etmenizde fayda var. Beyaz renk ve tonları farklı birçok tarzdaki mobilya ve dekorasyon akımıyla kolaylıkla uyum sağlar. Duvarlara yerleştireceğiniz tablolar, yeşil bitkiler ve ayaklı aydınlatmalarla yeni evinizde sıcak ve sevimli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvarları boyamadan önce ustadan mutlaka astar uygulaması yapmasını isteyin. Astar uygulamasıyla yapıldığında duvarlarınızda pürüzsüz bir görüntü elde edersiniz. Astar uygulaması boya sarfiyatını da azaltarak bütçenize katkı sağlar. Eğer boya badana konusunda işinin ehli bir usta arıyorsanız lokasyona göre boya ustaları listesine buradan ulaşabilirsiniz.


Görseller: buzzfeed.com, hgtv.com