LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
27 Ekim 2015

HIPSTER MODASINI EVLERE UYARLAMAK

‘’Hipster’’ son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir kelime. Herkesten farklı, ana akımdan uzak insanların benimsediği bir moda veya akımın adı olduğu gibi, o akımı benimseyen kişiler için de kullanılıyor. Hipster olmak demek, sıradışı görünmekten çekinmemek demektir. Hipster akımında eski zamanların modası ve objeleri yeniden değerleniyor. Uzun sakallar, kısa pantolonlar ya da retro fotoğraf makineleri gibi.

 

hipster, hipster tarzı, hipster tarzı ev, hipster evi

 

Hipster olun olmayın, hatta isterseniz hipster’lığa biraz mesafeli durun ama yine de dekorasyon konusunda hipster zevkine bir göz atın. Eviniz için çok beğeneceğiniz fikirler bulabilirsiniz.

 

Hipsterlar, tıpkı bohemler gibi, evlerinde tek bir tarza sadık kalmak yerine birçok tarzı bir araya getirmeyi sever. Babaannenizin zamanından kalma altın oymalı bir aynayı modern çelik bir televizyon sehpasının üzerine yerleştirerek hipster farklılığını yakalayabilirsiniz.

 

hipster, hipster tarzı, hipster evi

 

Hipsterların oturma alanları için farklı çözümleri var. Birbiriyle uyumsuz koltuklar ve sandalyeler, hatta bir salıncak ve hamak bu tarz evlerde çok sık karşımıza çıkar.

 

Hipsterlar evlerinde New York tarzı tuğla duvar olmasına bayılır. Bu duvarlarla birlikte, sadece tek bir duvarı capcanlı bir renge boyayarak dekorasyonlarına hareketlilik katarlar. Siz de bu stili uygulamak isterseniz, size sarı rengi öneririz. 

Hipsterların evlerinde en çok tercih ettiği kumaşlar ekose desenli ve yünlüdür. Konfor ve şıklığı buluşturmayı seven hipsterlar gibi siz de skoç battaniyeleri dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

 

hipster, hipster tarzı, hipster evi

 

“Kimsede yoksa bir hipsterda vardır” diye düşünerek aklınıza gelebilecek her şeyi dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Kitaplardan oluşan sıradışı bir kitaplık yapabilir, duvarlarınızı kupalarla hatta bir bisikletle süsleyebilirsiniz.

 

hipster, hipster tarzı, hipster evi

hipster, hipster tarzı, hipster evi

 

Hipsterlar, dijital olmayan zamanları hatırlatan objelere dekorasyonda bolca yer verirler. Siz de onlar gibi analog fotoğraf makineleri, daktilo ve eski 45’lik plaklarla evinizin bir köşesini süsleyebilirsiniz.

 

Hipsterlar gibi yazı yazmaya düşkünseniz, çalışma alanı sizin de vazgeçilmezinizdir. Beyaz çerçeveleri olan bir pencere önünde çok eski bir ahşap masa, üstünde de beyaz bir saksı içinde çiçekler tam bir hipstera göre.

 

Gerçek bir hipster ortamı istiyorsanız, masanın üstünü dağınık bırakmayı unutmayın. Zevkli ve orijinal olduğu sürece farklı dönemleri yansıtan her tür eşya ve objeyi bir arada, dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

 

(Görseller: Houseandgarden.co.uk, Pinterest.com, Houzz.com)