LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Kasım 2016

HOME OFFİCE DEKORASYONU İÇİN İPUÇLARI

İş hayatlarını evlerinden sürdürenler için ev ile ofis arasındaki dengeyi tutturmak zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Farkında olmasanız bile çevrenizdeki her şey sizi, dolayısıyla iş performansınızı doğrudan etkileyebiliyor. İşte ev rahatlığında, çalışma verimliliğinizi artıracak ve son derece şık home office önerileri!

Tüm açıları deneyin


Alışılmışın dışına çıkın. Sıradan, bölümlere ayrılmış ve genellikle duvara karşı konumlandırılmış ofis masalarını unutun. Evde çalışmanın rahatlığını kullanın ve masayı her tarafı kullanılabilecek bir şekilde yerleştirin. En sevdiğiniz yeri bulana kadar tüm açıları deneyin. Hem tek bir tarafta oturmak zorunda da değilsiniz, neden bu sabah canınız masanın diğer köşesindeki pencere karşısında çalışmak istemesin?
farklı açıda masa yerleşimi

Masanızı renklendirin


Sizce de evden çalışmanın en keyifli yanlarından biri ofisin tekdüzeliğinden uzaklaşmak değil mi? Size yeteri kadar çalışma alanı sunan, aksesuarlarla dolu enerjik bir çalışma masası, home office’inizi kişiselleştirmek için harika bir seçenek olabilir.
çalışma masasında aksesuarlar

Tablolarınız için doğru yüksekliği belirleyin


Tabloları ve fotoğrafları asarken genellikle göz hizamızda olmasına dikkat ederiz. Ancak home office’inizde sergileyeceğiniz tablolarda durum biraz farklı. Çalışma masanızın yakınına asacağınız tablolarınızın ayakta dururken değil, masada oturur haldeki göz hizanıza gelmesine özen gösterin.
çalışma alanında tablo yerleşimi

Mantar panonuzu verimli kullanın


Mantar panolar hem evde hem ofiste oldukça kullanışlı, peki “ofis evler”de de aynı durum geçerli mi? Kesinlikle evet. Hem evle alakalı konularda küçük hatırlatmalar iğneleyeceğiniz hem de çalışırken hayatınızı kolaylaştıracak bir mantar pano edinmeniz çok işinize yarayacak. Ama unutmayın, evdesiniz! Size gereken, sadece faturalarla, yapılacak işlerle ve ofis notlarıyla dolu sıkıcı bir duvar değil, hem gerekli notların hem de sevdiğiniz fotoğrafların, kartpostalların, resimlerin asılı olduğu, sizi yansıtan bir pano.
mantar pano

Çalışma alanını ilham veren renklerde boyayın


Renklerin psikolojiye etkisi artık herkes tarafından bilinen bir konu. Araştırmalar insan psikolojisinin farklı renklere farklı tepkiler verdiğini ortaya koyuyor. Bu yüzden bir çok marka renklerin gücünden faydalanıyor. Kırmızı ve turuncu renklerin iştah açtığı yaygın bir bilgi. Mavi renk insana huzur duygusu verirken yeşil renk dinlendirici bir etkiye sahip. Sarı renk canlılık veriyor ancak sarı rengin hâkim olduğu ortamlarda uzun süre bulunmak insanı çabuk sinirlendiriyor. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak çalışma alanınızı ihtiyacınıza göre renklendirebilirsiniz. İsterseniz Filli Boya’nın kapatıcı özellikli beyaz boyası ile çalışma alanınızı sadeleştirip yerleştireceğiniz aksesuarlarla ruh halinize göre bu alanın hâkim renklerini değiştirebilirsiniz.
Renklerle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:
https://www.filliboya.com/rengini-kesfet-kategori/renklerin-hissettirdikleri.html
Görseller: houzz.com