LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

HOME OFFICE DEKORASYONUNDA BU HATALARDAN KAÇININ

Evde çalışmanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak ofis ortamına göre birçok avantajı bulunuyor. Dikkat etmeniz gereken nokta ise home office ortamınızın çalışma şartlarınıza uygun olması.

Evde çalışırken motivasyonunuzu koruyabilmeniz için bu dekorasyon hatalarını asla yapmayın, çalışmanız işkenceye dönüşmesin!

 

hata 1

Duvarları ve zemini göz ardı etmeyin

Home office’in sıcak ve davetkâr olması duvarlarda ne olduğuyla oldukça yakından ilgilidir. Parlak resimler ya da ilham veren panolar büyük değişiklikler yaratabilir. Zeminleri ise boş bırakmayın, dekoratif halılar ve kilimler ofisinize sıcaklık katacaktır.

 

 

hata 2

Kabloları saklayın

Asla ama asla kabloları açıkta bırakmayın. Kabloları home office’inizi dekore ederken saklamayı unutmayın, çünkü daha sonra bunu gerçekleştirmeniz oldukça zor.

 

 

hata 3

Sandalyelerin güzelliğine kanmayın

Home office’niz içinde oldukça fazla vakit geçireceğiniz için sandalyenin rahatlığı güzelliğinden daha önemli. Harika bir sandalyede şunlara dikkat edin: Ayarlanabilir yükseklik, esnek koltuk arkası, kolunuzu dayayabileceğiniz destekler, uygun bir koltuk derinliği, ayarlanabilir tekerlekler ve isteğe göre düzenlenebilen bel desteği.

 

 

hata 4

Işıkları unutmayın

Home office’inizde floresan ışıklar mı var? YANLIŞ! Ofis ışıklarına biraz daha önem verin. Küçük bir masa lambası üstten aydınlatmayı tamamlayabilir. Kötü ışıklandırılmış bir ofiste sürekli monitöre baktığınız için baş ağrıları yaşayabileceğinizi unutmayın.

 

 

hata 5

Kâğıt ve küçük eşyalara önem verin

Ofisinizi dağınıklıktan kurtaracak raflar, çekmeceler oldukça önemli. Eğer onlar masanızın etrafında duruyorsa, ne yaparsanız yapın etraftaki dağınıklıktan kurtulamayacaksınız. Saklı çekmecelerle raflar oldukça işinize yarayacaktır.