LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Eylül 2015

HUZUR DOLU BİR YATAK ODASI İÇİN

Dekorasyonun ruh hali üzerindeki etkisi bilinen bir gerçek. Yatak odanızda huzur verici bir dekorasyon yaratarak uyku kalitenizi artırabilir, güne çok daha dinamik başlayabilirsiniz. Yatak odanızı stresten nasıl arındırabileceğinizi merak ediyorsanız önerilerimize hemen göz atabilirsiniz.

 

Orantıya dikkat!

Yatak odanızda büyük bir yatağınız varsa küçük komodinler dekorasyonunuzda olumsuz bir etki yaratabilir. Yatağınız büyükse büyük komodin kullanmaktan kaçınmayın. Eşyalarınızın büyüklüklerinin orantılı olması dekorasyonunuzda uyum yakalamanıza yardımcı olabilir.

 

Saklama alanları

Pratik saklama alanları yaratarak odanızın çok daha huzurlu görünmesini sağlayabilirsiniz. Büyük tercihleriniz aynı zamanda ekstra saklama alanlarına sahip olmanızı sağlayacağı için odanızı dağınık görünmesinin önüne geçebilirsiniz. Bazalı büyük bir yatak, geniş bir dolap odanızı karmaşadan kurtaracak en büyük yardımcılarınız olabilir.

 

1.gorsel-1431444093-syn-811-1431356111-7-image-by-marcia-prentice-

 

Uyumu önemseyin

Aradığınız huzuru uyumlu dekore edilmiş bir yatak odasında bulabilirsiniz. Renk cümbüşü içinde kaybolan ya da koyu renkli ve kasvetli bir dekorasyondan uzak durmaya çalışın. Renk uyumunu odanızda yer alan tüm eşyalarda yakalamaya çalışın.

 

Temiz görünüm

Yatak odanızın her zaman dağınıklıktan uzak ve temiz olmasına dikkat edin. Odanızı sık sık havalandırmaya, oda parfümleriyle tazelendirmeye dikkat edin. Bununla birlikte eşyalar arasında küçük de olsa boşluklar bırakarak ferah bir hava yaratmaya çalışın.

 

Görseller: housebeautiful.com