LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
24 Aralık 2016

İÇİNDEN ÇIKMAK İSTEMEYECEĞİNİZ GÜZELLİKTE STÜDYO DAİRELER

Öğrencilerin, bekârların ve özgür ruhlu insanların favorisi stüdyo daireler içinde yaşayanlara şirin ve kompakt bir hayat sağlıyor. Ancak sınırlı alan yüzünden stüdyo dairelerin dekorasyonu pek de kolay değil. Dünyanın dört bir yanından ilham verici stüdyo daireleri bir araya getirdik.
Bu daire o kadar optimum dekore edilmiş ki ortasında koca bir berjer koltuk olmasına rağmen son derece ferah görünüyor. İşin sırrı doğru renkleri kullanmak, doğal ışığı serbest bırakmak ve minimal aksesuarlar.


beyaz duvarlı ve yataklı odaİlk bakışta dikkatinizi çeken şey küçük bir kaleyi andıran yatak oluyor elbette. Fakat bu dairenin dikkate değer yanı kullandığı iki farklı duvar rengiyle yarattığı his. Yatak odası ve salon sanki iki farklı mekânmış gibi görünüyor.

iki farklı renkte duvar boyası

Mobilyalardaki pastel tonları ortamı ısıtırken dekorasyondaki modernist yaklaşım odayı hareketlendirmiş. 35 m2’lik bir oda daha ideal dekore edilemezdi: modern ve kararında.


büyük koltuklu oda

Tüm mobilyaları donatan farklı desenler gözünüzü asla yormuyor, çünkü duvarların sadeliği tüm bu renk cümbüşünü bir arada tutabiliyor. Gece lambasındaki endüstriyel dokunuşsa komodinin işlenmemişliğiyle dengelenmiş. Bu ev zıt güçlerin uyumlu bir birlikteliği.

desenli koltuk kılıfı ve sade duvar rengi

Basit bir halının nelere kadir olduğunu anlamak için bu odaya bir göz atın. Dikdörtgen halı basit ve zarif bir şekilde odayı üç ana yaşam alanına bölmüş. Yatak, çalışma ve oturma bölümleri hem birbirinden ayrı hem de iç içe.


halı detaylı sade renkli oda


Yeterli saklama alanınız olmadığında eşyalarınızı dekoratif öğeler olarak kullanmak en akıllıca çözüm olabilir. Mekânı iki bölüme ayıran kitaplık aynı zamanda ışığın geçişine izin verdiğinden homojen bir aydınlatma sağlıyor.


dekoratif raf ile bölünmüş oda

Yatak altının ayakkabılık olarak kullanıldığı bu dairede, dolap kapaklarındaki kara tahtalar mekâna hareket getiriyor. Ortadaki sandıksa hem depolamaya yardımcı hem de sehpa işlevi görüyor.

Stüdyo dairenizin duvarlarında açık ve ferah renkler tercih edebilirsiniz. Böylelikle mekanın olduğundan daha geniş algılanmasını sağlayabilirsiniz. Filli Boya iç cephe kartelasından Deniz Tuzu, Kum Beyazı, Aydan ve Çam Fıstığı renkleri tercihiniz olabilir.


Görseller: popsugar.com