LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

İLHAM VEREN ÇALIŞMA ALANLARI

Yaptığınız işten verim alabilmek için çalışma alanlarınızın ne kadar önem taşıdığını biliyor musunuz? Birçoğumuzun vaktinin masa başında geçtiğini varsayarsak, bulunduğunuz ortamın çalışmanızı ne kadar etkileyeceğini hepiniz tahmin edersiniz. Çalışmak ve yeni bir şeyler üretmek için gerekli olan en önemli şey ilhamdır. Unutmayın burada asıl önemli olan, rahatlayabileceğiniz ve odaklanabileceğiniz bir ortam oluşturmak.


İşte çalışmanıza yardımcı olacak, ilham veren çalışma alanları…


 


Bitkiler


Doğanın ve açık alanın yaratıcılığı arttırdığını hepimiz biliyoruz. Fakat her zaman bu ortamlarda bulunmak mümkün olmuyor. Çalışma alanınızda kullanacağınız canlı çiçek ve bitkilerle daha huzurlu bir ortamı ayağınıza getirebilirsiniz. Ayrıca mobilyalarda ahşap ve turuncu renkler kullanarak huzurlu ve motivasyonunuzu artıran bir alan oluşmasını sağlayabilirsiniz.


 


Çerçeve ve fotoğraflar


Masanızın olduğu duvarda fotoğraf ve çerçevelerden oluşturacağınız dekorasyon çalışmanızın sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Çok karmaşık görsellerle oluşturacağınız pano dikkatinizi dağıtacağından, yaratıcılığınızı arttıracak, sevdiğiniz fotoğrafları kullanmaya özen gösterin.


 


Renkli aksesuarlar


Uzun süren çalışmanın ardından hepimiz ara verme ve gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı hissederiz. Dekorasyonda kullanacağınız ağır renkler ve aksesuarlar sizi daha da yorabilir. Bu yüzden halı, perde, yastık gibi ürünlerde enerjinizi arttıracak renkli ve desenli ürünleri tercih edin.


 


Dağınıklıktan korkmayın


Bazı insanlar yaratıcılığı arttırmak için düzenli ve temiz alanda çalışmayı tercih ederken, bazıları da dağınık bir ortamda çalışmaktan etkilenmez. Dağınıklık bazen yaratıcılığı arttıran bir etkendir. Yaratıcılığınızı neyin artırdığına deneyerek kendiniz karar verin.


 


Evcil hayvanlar


Hayvanlar her zaman en yakın dostlarımızdan biri olmuştur. Evde veya ofiste beslediğiniz bir hayvan varsa, stresli ve yoğun zamanlarınızda zihninizi boşaltmanıza ve enerjinizi yerine getirmenize yardımcı olacaktır. Bu durum hem motivasyonunuzu hem de yaratıcılığınızın artmasını sağlayacaktır.


 


 


Görseller: http://www.apartmenttherapy.com/