LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

İLHAM VEREN MUTFAKLAR

Evinize yeni taşınacaksınız ama mutfağınızı nasıl dekore edeceğinizi bir türlü bulamıyor musunuz? İşe önce tarzınızı belirleyerek başlayın. Nasıl mutfaklardan hoşlanıyorsunuz? Beyaz eşyaların ve mutfak mobilyalarının metal olması mı, yoksa doğal taşlarla süslenmiş duvarlar mı hoşunuza gidiyor?



Sizin için seçtiğimiz en güzel mutfak fikirlerine bir göz atıp kararınızı sonra vermeye ne dersiniz?



 



mutfak 1



Rustik mutfak



Rustik tasarımlarda genel olarak doğal malzemeler kullanılır. Doğal taşlar, eskitilmiş ahşap mobilyalar bu tarzı oldukça iyi yansıtır. Duvarları bu şekilde doğal taşlarla kaplatıp, mobilyalarınızı da ahşap seçtiğinizde mutfağınızda rustik bir tarz yaratabilirsiniz.



 



mutfak 2



Neon renkli mutfak



Bildiğiniz gibi 2013’ün en önemli trendlerinden biri dekorasyonda neon renklere yer vermek. Mutfağınızda neon renklerle yakalayacağınız canlılık zevkle yemek yapmanızı sağlayacak.



 



mutfak 3



Egzotik mutfak



Kim yemek yaparken kendini egzotik bir ülkede olduğunu hissetmek istemez ki… Bambu ağaçlarından yapılmış mobilyalar ve aydınlatmalar bu mutfakların temel dekorasyon unsurlarıdır. Mutfağınızda kullanacağınız büyük yapraklı bitkiler egzotik bir mutfağı ayağınıza getirecek.



 



mutfak 4



Metalik mutfak



Mutfağınızda daha modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız beyaz eşyalarınızı ve ankastrenizi metal renkli olanlardan seçebilirsiniz. Mobilyalarınızda metal görünümlü masa ve sandalyeleri tercih ettiğinizde metal rengin ışıl ışıl parladığı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.



 



mutfak 5



Geometrik mutfak



Bu yılın en çok kullanılan trendlerinden biri de dekorasyonda geometrik şekiller kullanmak. Mutfak fayanslarınızı geometrik şekilli olanlardan seçip, raflarınızı da bu şekillere uygun düzenleyebilirsiniz. Mutfağınız hem modaya uyacak hem de neşeli ve canlı tarzınızı yansıtacak. Renk Etkisi