LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
13 Şubat 2019

Islak kum rengi şık salonlarınızın duvarlarını süslüyor

Evlerimizde geçirdiğimiz kısıtlı sürenin büyük kısmını, ev içindeki en önemli dinlence, eğlence ve sosyalleşme bölümü olan salonlarımızda harcıyoruz. Bu yüzden hepimiz salon dekorasyonu tasarlarken ferah, aydınlık ve dinlendirici bir etki yakalamayı arzu ediyoruz. İşte sizin de hayalinizde böyle bir salon dekorasyonu varsa, salon duvarlarınızda sadeliği ve pastelliği ile öne çıkan ıslak kum rengini tercih edebilirsiniz.

Islak kum rengi nedir?Islak kum rengi genel olarak bej renk paletlerine dahil bir duvar rengidir. İçerisinde belli belirsiz bir gri ve sütlü kahve etkisi barındıran ıslak kum rengi, ışığa ve mekanda kullanılan mobilyaların rengine göre farklı algılanabilen nötr bir renk olarak öne çıkar. Ayrıca ıslak kum rengi, hemen her tip ev dekorasyonu stili ve mobilya rengi ile uyum sağlayabildiği için kelimenin tam anlamıyla “joker” bir duvar rengi olarak tanımlanabilir. Yani salon duvarlarınızda hangi rengi kullanacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, modası asla geçmeyecek ve her renkten salon dekorasyonu ile kusursuz bir uyum sağlayacak ıslak kum rengi sizin için risksiz tercih olabilir.

Küçük salonlarda ıslak kum rengi etkisiIslak kum renginin en önemli özelliği mekana giren güneş ışığını yumuşak ve homojen olarak dağıtıp, o odayı daha aydınlık ve ferah göstermesidir. Islak kum rengi duvarlar aynı etkiyi, yapay aydınlatmaların sağladığı ışıkta da gösterirler. Yani bir odada ıslak kum rengi ve benzeri duvar renkleri kullanmak, o odanın olduğundan daha geniş ve derin görünmesine yardımcı olur.

Eğer sizin de küçük bir salon veya oturma odanız varsa, bu odanın duvarlarında ıslak kum rengi kullanmanız ve tavan aydınlatmaları yerine ışığı aşağıdan yukarıya veren lambader tipi aydınlatmalar tercih etmeniz odanızı çok daha ferah ve huzurlu gösterecektir.

Islak kum rengi duvarlarla hangi renkleri kombinlemeli?Aklınıza gelebilecek her renkle bir arada kullanılabilen ıslak kum rengi, bu özelliği sayesinde salon dekorasyonu için mükemmel bir renktir. Yani salon duvarlarınızda ıslak kum rengi tercih ettiğinizde, yeni duvar renginizle mobilyalarınızı birbirine uydurmak için stres yaşamak zorunda kalmazsınız.

Tabii ıslak kum rengi her renkle uyum sağlasa da bu duvar renginin bazı kombinlerde harikalar yarattığını da belirtmeden geçmemek gerekir. Eğer salon duvarlarınızı ıslak kum rengine boyayacak ve aynı anda eşyalarınızı da yenileyecekseniz, döşemesi canlı sarı, yeşil ve fuşya olan kanepeler ve siyah renkli İskandinav tipi mobilyalar tercih ederek salonunuzu neşeli ve enerjik bir atmosfere kavuşturabilirsiniz. Eğer daha romantik bir ev dekorasyonu hayal ediyorsanız ıslak kum rengine boyattığınız salon duvarlarınızı beyaz country stili mobilyalar ve canlı ev bitkileri ile tamamlayabilirsiniz.