LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

İSPANYOL STİLİ BANYOLAR

Akdeniz stili dekorasyon mekânlara samimi ve sıcak bir görünüm veriyor. Banyonuzda yapacağınız değişiklikler için İspanyol stilinden ilham alabilirsiniz.

 

Kubbe

 

1

İspanyol mimarisinde oldukça yaygın olan kubbeleri banyonuza taşıyarak dolabınızın ve lavabonun bulunduğu alanın farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kubbe şeklindeki girişe yerleştireceğiniz büyük bir ayna banyonuza derinlik katacatır. Dolabın İspanyol stili ahşap ve oymalı olması da İspanyol esintisini banyonuza taşıyacak.

 

Porselen şıklığı

 

2

İspanyol mimarisinin bir diğer ana unsuru olan porselenleri de banyonuza renk katmak için kullanabilirsiniz. Sarı, mavi ve yeşilin hâkim olduğu porselenlerle kendinizi Barcelona'da hissedeceksiniz. Koyu ahşap vintage bir aynayla bu hoş porselenleri kombinlemenizi öneriyoruz.

 

1920'ler çizgisi

 

3

Banyonun odak noktasını oluşturan ahşap duvarlar, geçmişten bugüne İspanyol banyo mimarisinde kullanılıyor. Banyoya sıcak bir görünüm verecek ahşap duvarlarla pek çok rengi kolayca kombinleyebilirsiniz.

 

Dolaplar

 

4

İspanyol mimarisinde koyu renk ahşap kullanımı oldukça yaygın. Banyoya yaptıracağınız koyu ahşap dolaplarla bu trendi yakalayabilirsiniz.

 

Aydınlatma

 

5

Aydınlatma elemanı olarak siyah demir kristal bir avize banyonuzu süsleyebilir. Bu vintage görünümü ayna kenarlarına taktıracağınız şamdan şeklinde aydınlatmayla kombinleyebilirsiniz.

 

Kiriş

 

6

Son olarak İspanyol mimarisinde oldukça yaygın olan yuvarlak kirişleri banyo kapınız için tercih edebilirsiniz. Duvara asacağınız şamdanlarla yuvarlak kirişi kombinleyerek İspanyol mimarisine bir adım daha yaklaşabilirsiniz.