LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

İŞTAH AÇICI ÇİZGİLİ DUVARLAR

Tek bir duvarda yapacağınız birkaç basit değişiklikle yemek yediğiniz alanı tamamen değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Yeni trend çizgili duvarlarla yemek masanızın olduğu bölümü odanın geri kalan kısımlarından ayırın.

 

1

Duvar renginizi mobilya renklerine göre seçin. Canlı renkteki sandalyeler ve beyaz bir masayla duvarınız için tercih edeceğiniz benzer renklerde bir duvar kâğıdı, evinize modern bir görünüm kazandıracaktır.

 

2

Duvarınızı boyarken yaratıcı olun. Çizgileri sadece enine veya boyuna çekmek zorunda değilsiniz. Odanızın baskın rengine zıt renklerde yapacağınız zikzaklar, odanızın sadeliğine hoş bir canlılık katacaktır.

 

3

Altın rengi asimetrik çizgilerle süsleyeceğiniz bir duvar odanıza ışıltı katar. Bu basit eklentiyle yemek masanızın çevresini modaya uygun hale getirin. Daha fazla geometrik şekil odaya daha dramatik bir görünüm verir.

 

4

Basit simetrik çizgiler ve popüler renklerden ilham alın. Çizgilerin renklerine karar verirken çevrenizdeki nesnelere alıcı gözle bakın, en beğendiğiniz uyumlu rengi seçin. Her çizgiyi farklı kalınlıkta ve odada var olan farklı bir renge boyayabilirsiniz.

 

5

Yemek yediğiniz alanı güzelleştirecek bir diğer seçenek de duvar panelleri. Yemek masasının arkasında kalan ahşap duvar paneli sayesinde kendinizi çiftlik evinde gibi hissedebilirsiniz. Beton, cam veya taş işlemeli panelleri de tercih edebilirsiniz. Paneller sahip oldukları renk ve dokularla duvar ve mobilyalar arasında zıtlık oluşturur, mobilya ve duvarlar ayrı ayrı ilgi çekici hale gelir.

 

6

Klasik tarzda bir eviniz varsa ahşabın doğal dokusundan yararlanın. Duvarların ana rengi beyazsa yemek masasının yanındaki duvarı turkuaza boyamanızı öneririz. Bu renkle ahşabın üzerindeki doku daha çok ortaya çıkar ve kendiliğinden desenli bir elde etmenizi sağlar.

 

8

Duvarda pencere varsa, çizgileri enine ve simetrik bir şekilde boyamanızı öneriyoruz. Pencere çeperlerini baskın olmayan bir renkte boyayın. İki pencerenin arasına bir ayna asın ve çerçevesini sanki duvarın küçük bir parçasıymış gibi aynı şekilde biraz daha ince çizgilerle süsleyin. Duvarlarınızı yemek yerken daha iştah açıcı bir hale çevirmek için ipeksi mat dokusu ile Filli Boya AlpinaSilan ürününü İç Cephe Kartelası'ndan yardım alabilirsiniz.