LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Kırmızı Duvar Renkleri Kullanma Kılavuzu

Görenlerde hayranlık uyandıracak, cesur bir dekorasyona sahip olmayı herkes ister. Bunu gerçekleştirmek için öncelikle cesur aksesuarlar, iddialı mobilyalar ve göz alıcı iddialı renkler kullanmak gerekiyor. İddialı renkleri kombinlemekse ne yazık ki o kadar kolay değil.

Bazen sıcak, bazen tutkulu, bazen de tehlikeli çağrışımlarıyla kırmızı renk, ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz en iddialı renklerin başında geliyor. Uyarıcı ve aydınlatıcı (trafik lambası, yangın tüpleri) etkileri de bulunan kırmızı rengin tonlarını bu yüzden iyi seçmeniz gerekiyor.Kırmızı, aynı anda çok sayıda duyguyu uyandırma yeteneğine sahip olan bir renktir. Kırmızı duvar renkleri; oturma odasında enerjik, mutfakta iştah açıcı, çocuk odasında aşırı uyarıcı olabilir.

Karar verme sürecinizi kolaylaştırmak adına sizin için favori kırmızı odalarımızı derledik. Bu odalara göz atarak kendi kırmızı odanız için hazır olabilirsiniz.


Kırmızı Çalışma Odası


kırmızı duvar renkleri

Kırmızı bir çalışma odası duyularınızı harekete geçirerek daha enerjik hissetmenizi sağlar. Kırmızı duvar renkleri sizi çalışmaya motive eder. Ancak dikkat dağınıklığını önlemek için kırmızının doğru tonunun seçilmesi büyük önem taşır. Böyle bir odada bol kitaplı bir kütüphane, Vintage bir avize ve doğal mobilyalar kullanarak, kırmızının etkisini yumuşatabilir, çalışma odanızın daha doğal ve dünyevi bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.


Kırmızı Oturma Odası


kırmızı oturma odası

Kırmızı duvar renkleri kullandığınız bir oturma odasında modern ile gelenekseli bir araya getirebilirsiniz. Böyle bir oturma odasında yumuşak desenli kumaşlar ve bol miktarda duvar tablosu kullanarak okumayı ve sohbet etmeyi daha keyifli bir hale getiren sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.


Kırmızı Banyo


kırmızı banyo

Banyo dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak beyaz gelir. Renkli banyolarda bile genellikle suyu çağrıştıran pastel maviler ya da doğayı anımsatan uçuk yeşiller kullanılır. Oysa kırmızı, bir banyoda kullanılabilecek en etkileyici renklerden biridir. Narçiçeği tonunda kırmızı duvar renkleri harika bir banyo atmosferi yaratır. Narçiçeği rengini banyonuzun tüm duvarlarında kullanmadan önce tek bir duvarda deneme yaparak bu rengi sevip sevmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.


Kırmızı Mutfak


kırmızı mutfak

Kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler iştah açar. Bu nedenle pek çok fast-food zinciri ve lokantanın logosunda ya da iç dizaynında bu renklere yer verilir. Siz de yemek odanızda ya da mutfağınızda kırmızının tonlarında duvar renkleri kullanarak bu rengin iştah açıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Duvar tabloları ile mutfağınızın daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.


Kırmızı Koridor


kırmızı koridor

 Kırmızı gibi cesur bir rengi evinizin koridor benzeri geçiş alanlarında da kullanabilirsiniz. Bu cesur rengi koridor duvar renkleri olarak kullanarak evinizin genelinde etkileyici bir ambiyans meydana getirebilirsiniz. Filli Boya Renxmatik iç cephe kartelasından kırmızının en güzel tonlarına ulaşabilirsiniz.

Cesur bir karar verip duvarlarınızda kırmızı rengi kullanmaya karar verdiyseniz, Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi kartelasındaki Kuşburnu rengini özellikle öneriyoruz. Daha koyu bir etki içinse Erguvan rengini seçebilirsiniz.