LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

KİTAPLIĞINIZ DA RENKLENSİN İSTEMEZ MİSİNİZ?

İnsana rahatlık ve huzur veren mavi,  dinlendirici özelliğinden dolayı dekorasyon konusunda da en sık tercih edilen renklerin başında geliyor. Duvarda, koltukta ve aksesuar olarak pek çok yerde kullandığımız maviyi kitaplığınızda da kullanmaya ne dersiniz? Kahverengi ve ahşap tonlarındaki kitaplığından sıkılanlar için fark yaratacak örnekler seçtik.

 

renkli kitaplık_1

 

Parlak mavi

Kitaplığınıza derinlik ve zenginlik kazandırmak istiyorsanız mavinin bu tonu tam size göre! Evinizin genelinde maviyi kullanacaksanız, koltuk ve aksesuarların birbirinden farklı tonlarda olmasına dikkat ederseniz, evinizde görsel bir şıklık yaratabilirsiniz.

 

renkli kitaplık_2

 

Masmavi

Duvarlarla aynı renkte tasarlanan bu kütüphane, kadife döşemeli koltuklarla tamamlanarak odada bir bütünlük sağlanmış. Siz de evinizin bir duvarını bir kitaplığa ayırarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

renkli kitaplık_3

 

Bebek mavisi

Klasik tarzda döşenmiş bu salonda kullanılan mavi, ışığın da etkisiyle huzur veren dekoratif bir şıklık katmış. Kitaplığınızı aydınlık ve ışık alan bir yerde kullanacaksanız mavinin bu tonunu tercih edebilirsiniz.

 

renkli kitaplık_4

 

Lacivert

Kitaplığınızın raf ve şeritlerini duvarla aynı renge boyayarak evinizde derinlik oluşturabilirsiniz.

 

renkli kitaplık_5

 

Kot mavi

Modern ve rahat salonunuzda mavinin tonlarını uygulamak istiyorsanız, duvarınızı açık renk raflarınızın mavi olmasını tercih edebilirsiniz.

 

renkli kitaplık_6

 

Gök mavisi

İskandinav tarzda döşenmiş bu odada yer alan kitaplığın bulunduğu duvar gök mavisine boyanmış ve raflar renklendirilmiş. Duvarda tercih ettiğiniz mavi tonunu dekorasyonunuzda da kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Görseller: http://www.housebeautiful.com/

http://thecaptivereader.com/