LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Mayıs 2017

KOLAY BOYA HESABINDA ASTAR ADEDİ NASIL BELİRLENİR?

Boya yaptırmak ilk etapta gözünüze zahmetli bir iş gibi görünebilir. Fakat yeni boya yapılmış bir ev, tertemiz görünümü ile içinizi açar ve evinizde geçirdiğiniz zamana keyif katar. Boya yaptırmak denildiğinde bir boya rengi seçmek yeterli olacakmış gibi gelebilir. Oysa pek çoğumuzun bilmediği bir ürüne daha ihtiyaç duyarız; bu ürün ise boya astarıdır. Öncelikle astarın ne olduğu ile başlayalım.


Astarı, boya uygulamasından önce kullanılacak bir altlık gibi düşünebilirsiniz. Bu ürün duvarınız ile boya arasında bir köprü kurarak boya sarfiyatını azaltır. Su ve nem geçirimini büyük ölçüde azalttığından, duvarlarınızın sağlığı ve boyanızın kalıcılığı açısından son derece önemlidir.


boya astarı

Filli Boya Astar Çeşitleri


En muhteşem duvar renkleri ile evlerinizi güzelleştirmeniz için, dekoratif boya seçenekleri kadar astar ürünlerinde son derece özenli davranıyoruz. Alpina Dönüşüm Astarı, Alpina Pigmentli Astar, Filli Boya Silikonlu 1/7 Konsantre Astar, Filli Boya Plastik 1/7 Konsantre Astar, Saten Alçı Astarı, Şeffaf Astar, Beton Astarı ve Indeko-Astar şeklinde isimlendirilen tüm ürünlerin farklı kullanım amaçları ve yöntemleri var. Bu ürünlerin bazıları plastik boyalar için özel olarak üretilmişken, bazıları dış cephe için kullanılıyor. Evine boya yaptıracak kişilerin, öncelikle kullanacakları astarı seçmeleri gerekiyor. Siz de Filli Boya astar seçeneklerine göz atarak ihtiyaç duyduğunuz ürüne karar verebilirsiniz.


Kolay Boya Hesabı ve Astar Adedi


Filli Boya kolay boya hesabı

Kolay Boya Hesabı, size boya yaptırmadan önce ihtiyaç duyacağınız ürünlerin adetlerini veren son derece kullanışlı bir uygulamadır. Bunun için sadece odanızın ölçülerini ve kullanmak istediğiniz ürünleri belirtmeniz yeterli. Uygulama sizin için hesaplamayı yapacak ve kullanmak istediğiniz ürünlerden kaçar litre edinmeniz gerektiğini söyleyecektir. Örneğin 1 litre Alpina Astar, 7-11 metrekare arası yer için yeterlidir. Bu ölçüye göre hesaplamanızı yapabilirsiniz.


Filli Boya Etkin Çözüm Kapatan


Filli Boya Etkin Çözüm Kapatan, boyalı ya da boyasız yüzeylerdeki isi, yağı, rutubeti, nikotini ve benzer lekeleri kapatan ve yeniden ortaya çıkmalarını engelleyen bir mat iç cephe boyasıdır. Kullanıma hazır olan bu ürünün uygulaması da oldukça kolaydır. Bu ürünün üzerine, solvent bazlı boyalar direkt olarak uygulanabilir. Eğer üzerine su bazlı boya uygulanacaksa, boya öncesinde Alpina Dönüşüm Astarı uygulanması gereklidir. Duvarda ve tavanda kullanılabilir. 2 ya da 3 kat olarak uygulanması idealdir. Ürünün uygulanışı hakkında fikir sahibi olmak için linke tıklayabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=N-c8AI1tORU


Filli Ustam ile Boya İşlerinizi Kolaylaştırın


Filli Ustam

Eğer bu yaz evinizin duvarlarını boyatmak istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve bırakın Filli Ustam bu işi sizin yerinize halletsin! Ülkemizde boyacılık sektöründeki garantili usta ve uygulama sisteminin ilki olan Filli Ustam ile boya işiniz söz verilen tarihte teslim edilir. Tüm ustaların mesleki yeterlilik belgesi vardır ve yapılan boya işlemi 2 yıl süresince Filli Boya garantisi altındadır.


Görseller: countryliving.com