LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
28 Şubat 2019

“Koridor” deyip geçmeyin, zevkinize göre dekore edin!

Birçoğumuz için dekorasyon sıralamasında alt basamaklarda yer alır. Aslında her an gözümüzün önünde olsa da biraz geri plandadır. Evet, koridorlardan bahsediyoruz. Koridor dekorasyonu için de keyifle tasarlayıp fark yaratabileceğiniz, akıllı depolama sistemlerinden şık aydınlatma seçeneklerine birçok seçenek bulunuyor!Dar koridor yoktur, yanlış dekorasyon vardır!
Eğer küçük ya da dar bir koridora sahipseniz, duvarlarınızda nötr renkler kullanıp, dekoratif süs eşyaları ve çiçekler ile hem renk hem de derinlik katabilirsiniz.Filli Boya Renxmatik kartelasından Krom 130, Dolu 85 veya İpeksi 30 renkleri tercihiniz olabilir. Duvarlardan birine ayna asmak da yine koridoru daha büyük göstermek için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Döşemede ise koridorun yoğun kullanılan bir alan olmasından dolayı, ahşap ve taş gibi dayanıklı malzemeler seçmemenizi tavsiye ediyoruz. Duvarlarınızla uyum içinde olacak bir halı da seçtiyseniz, artık çok daha aydınlık ve ferah bir koridora sahipsiniz. Dilerseniz boya yerine ince çizgi ya da desenlere sahip bir duvar kağıdı da koridorunuzda hoş bir hava yaratacaktır. Duvar kağıdı kullanıyor olmanız, size farklı bir tasarım fırsatı daha sunabilir. Koridorunuzda kapalı yerine açık dolap kullanıp, dolabınızın zemininde ise koridorunuzdaki duvar kağıdını kullanarak daha geniş bir alan elde etmiş olursunuz.Aynanız, zevkinizi yansıtsın
Koridorunuza modern ve rustik bir dokunuş yapmak istiyorsanız, ahşap ve yuvarlak çerçeveli bir ayna sizin için uygun. Kullanacağınız klasik bir kilimle birlikte size keyifli bir dağ evine giriyormuş gibi hissettirecek.

Daha klasik zevkler için ise Barok tarzda, işlemeli ve soğuk tonlarda bir ayna, koridorunuza zarif bir görünüm kazandıracak.Sarı tonlarıyla evinize neşeli bir merhaba!
Dar ve karanlık koridorunuzda sarının tonları kullanarak sıcak bir yaz rüzgarı estirin. Sarı bir çöp kovasını şemsiyelik olarak kullanmak gibi yaratıcı çözümlerle de koridor dekorasyonunuzu destekleyin.Modern tarzda bir koridor içinse aydınlatmada soft ışığı, zeminde ise parlak mermeri tercih edin. Yeterli yeriniz varsa büyük saksılar ve kübik tablolar tasarıma stil katacak.