LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

KÜÇÜK BALKONLARIN VAZGEÇİLMEZLERİ

 Bir sokağa girdiğinizde balkonlardan gülüşmeler, tabak, bardak sesleri geliyorsa bilin ki yaz gelmiş demektir. İster küçük ister büyük olsun yazın vazgeçilmez mekânlarındandır balkonlar. Yaz aylarında en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri olan balkonlarımızı da artık evimizin içi gibi dekore edebiliyoruz. Gelin küçük balkonlarda kullanabileceğiniz aksesuarlara birlikte göz atalım.

 

küçük_balkon_aksesuarları_1

 

Saksı

Çiçekler balkonların olmazsa olmazı. “Küçük balkonlarda oturacak yeri bile zor buluyoruz çiçeği nereye asalım” diye düşünüyorsanız bu saksılara çiçeklerinizi dilediğiniz gibi ekebilirsiniz. Balkonunuzun demirlerine yerleştireceğiniz bu saksıyla çiçekleriniz için yer arama derdinize son verebilirsiniz.

 

küçük_balkon_aksesuarları_2

 

Dekoratif mum

Küçük balkonlarda demirlerinize asarak kullanabileceğiniz birçok aksesuar var. Bunlardan biri de dekoratif mumluk. Mum ve çiçekleri bir araya getirerek balkonunuzda romantik bir akşam geçirebilirsiniz.

 

küçük_balkon_aksesuarları_3

 

Dikey saksı

Balkonunuzda bahçe havası yaratmak istiyorsanız dikey olarak duvara monte edebileceğiniz bir paletin içinde çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz.

 

küçük_balkon_aksesuarları_4

 

Duvar ünitesi

Balkonunuzun duvarına bir şeyler asmak istiyorsanız bir duvar ünitesini hem raf hem de masa şeklinde kullanabilirsiniz.

 

küçük_balkon_aksesuarları_5

 

Masa

Küçük balkonlarda yer sıkıntısı olduğu için genellikle sandalye dışında bir eşya kullanamayabiliyoruz. Balkon demirine monte edilebilen bir tasarımı masa olarak ve saksılarınızı koymak için kullanmaya ne dersiniz?

 

küçük_balkon_aksesuarları_6

 

Barbekü

“Küçük balkonda mangal yapılır mı” demeyin. Özel olarak üretilmiş bu barbeküyü duvara monte edin ve her an balkonunuzda bir barbekü partisi vermeye hazır olun.

 

küçük_balkon_aksesuarları_7

 

Portatif masa

Portatif eşyalar küçük alanların en büyük kurtarıcılarından. Balkonunuzda dilediğiniz zaman açıp kapayabileceğiniz bir masayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

küçük_balkon_aksesuarları_8

 

Entegre mobilyalar

Balkondaki eşyalarınızı bir içeri bir dışarı taşımak yerine zemininize monte ederek istediğiniz zaman kullanabileceğiniz eşyalarınız olsun istemez misiniz?

Siz de bu tarz portatif eşyalar kullanarak küçük balkonunuzu en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Balkonunuzda kullanabileceğiniz aksesuarlardan birkaçı…

 

küçük_balkon_aksesuarları_9

 

 

küçük_balkon_aksesuarları_10

 

 

küçük_balkon_aksesuarları_11

 

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/