LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
17 Ekim 2017

Küçük Bir Dairede Daha Fazla Alana Sahip Olmanın Yolları

Küçük daire dekorasyonu, tasarımcıların en çok talep gördükleri konulardan biridir. Doğru yöntemlerle küçük bir apartman dairesinde rahat bir yaşam alanına sahip olmanız mümkün. Sizin için derlediğimiz küçük ev dekorasyonu püf noktaları ile siz de yaşam alanınızda daha ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.


Bölgeler Yaratın


küçük ev dekorasyonu püf noktaları

Bir odada neler yaptığınızı düşünün – uyku, iş, dinlenme, yemek- sonra da bu aktivitelerin her biri için odanızda farklı bölgeler yaratın. Odalarınızı perdelerle, doğru yerleştirilmiş bir sandalyeyle ya da bir sanat eseriyle parçalara ayırabilirsiniz. Bunun için duvarınızda farklı renkte bir boya bile kullanabilirsiniz. En güzel duvar renkleri için şimdi Filli Boya Su Bazlı İç Cephe Kartelalarına göz atın.


Değişime Kucak Açın


harika küçük evler

Çok kullanımlı mobilyalar, harika küçük evler için biçilmiş kaftan. Hem çalışma masası hem de yemek masası olarak kullanabileceğiniz bir parça ya da yatağa dönüşme özelliği olan bir kanepe, evinizin alanını maksimuma çıkarmanıza yardımcı olacak.


Faydalı Göz Yanılmaları


küçük daire dekorasyonu

Alanınızı göze maksimum genişlikte gösterecek bazı hilelerden yararlanabilirsiniz. Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar ya da tavandan tabana perdeler, odalarınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.


Her Parça İşe Yarar Olsun


çok kullanımlı mobilyalar

Evinizde kullandığınız her bir mobilyanın işe yarar olduğundan emin olun. Örneğin büyük bir orta sehpa kullanmaktansa iki adet küçük sehpa kullanabilirsiniz. Böylelikle hem hareket alanınız daha fazla olur hem de sehpalarınızdan aynı anda daha fazla kişi faydalanabilir.


Görsel Devamlılık Huzur Verir


küçük evler için mucize fikirler

Bir odada birbirine denk renk tonlarının kullanılması, iç mekanınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Benzer renk tonları, benzer desenler ve benzer kumaşlar; küçük evler için mucize fikirler arasında en çok kullanılanların başında gelir.


Dikey Düşünün


dikey tasarım

Küçük daire dekorasyon örnekleri gözden geçirildiğinde, dikey tasarımdan oldukça fazla yararlanıldığını görürüz. Mobilyanın üst kısmı ile odanın tavanı arasında kalan alandan olabildiğince yararlanın. Bunun için dikey tipte tasarlanmış avizeler kullanabilirsiniz.


Görseller: housebeautiful.com