LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

KÜÇÜK YATAK ODALARI İÇİN ÖNERİLER

Hepimiz geniş, ferah, misafirlerimizi rahatça ağırlayabileceğimiz bir evimiz olsun isteriz. Eski evlere nazaran bugünkü evler giderek küçülmeye başlayınca, eşyaları da kendimizi de sığdırmak git gide zorlaşmayabaşladı.



Küçük bir ev başlı başına bir sorunken, bir de yattığımız yerin küçük olması ve eşyaları istediğimiz gibi yerleştirememek iyice hevesimizi kaçırır ve evden soğumamıza neden olur. Böyle durumlarda umutsuzluğa kapılıp moralimizi bozmak yerine, evimiz ne kadar küçük olursa olsun doğru bir tasarımla sevimli ve yaşanılabilir alanları nasıl oluşturabileceğimizin yollarını aramalıyız.



Küçük yatak dalarını hem daha kullanışlı hem de daha işlevsel hale getirebilecek önerileri siz de kolayca uygulayabilirsiniz. Gelin, o önerilere hep birlikte göz atalım!



Az eşya



Zaten küçük olan odanıza aynı anda bir sürü eşyayı sığdırmaya çalışmak odanızı olduğundan daha da küçültecektir.Bu yüzden odanızda gereksiz eşyalar kullanmamaya ve düzenli olmaya özen gösterin. Duvara monte edebileceğiniz küçük bir dolabın içine eşyalarınızı koyarak yerden tasarruf edebilirsiniz.



Depolama alanı



Yatak odanızdaki fazlalıkları ve gereksiz eşyalarınızı koyabileceğiniz bir depolama alanı oluşturun. Yatağınızın arkasına kitaplık şeklinde yapacağınız bir dolapla fazlalıklarınızı rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. İlla bu dolaba kitap da koymak zorunda değilsiniz. Raflara sepet ekleyerek de eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz.



Renkler



Odayı büyük göstermenin yollarından biri de renkler ve aksesuarlar... Duvarda ve tavanlarda açık renkler kullanarak odanızı daha büyük gösterebileceğiniz gibi, koyu renk bir duvar ve açık renkli aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Yatak odanızın duvarını griye boyayıp, beyaz eşyalar tercih ederek odanızda dikkate değer bir derinlik oluşturabilirsiniz. İstediğiniz tondaki gri rengi Filli Boya Renxmatik ile elde edebileceğinizi hatırlatalım.



Aydınlatma



Küçük bir alanı aydınlatmayla da büyük gösterebilirsiniz. Tavanda kullanacağınız ışıklara ek olarak spot ışıkları tercih edebilirsiniz.



 



 



Görseller: https://www.apartmenttherapy.com/