LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
02 Mart 2017

KÜTÜPHANENİZDE FARK YARATACAK 5 DOKUNUŞ

Kütüphanenizi hiç olmadığı kadar farklılaştırıp, kelimenin tam anlamıyla “canlandırabileceğiniz” önerileri sizler için hazırladık.

Büyük eşyalarla başlayın


Her ne kadar küçük eşyaların yerleştirmesi daha kolay olsa da iş kütüphanenize gelince elinizi büyütmenizde fayda var. Raflarınızı büyük eşyalarla donatmaya başlayarak zemini daha rahat oluşturabilir, küçük şeylere daha kolay yer bulabilirsiniz. Görseldeki gibi sepetler ve kâselerle yeni kütüphanenizin temel taşlarını oluşturabilirsiniz.
kütüphanede kitaplar, sepet ve kum saaati

Sanatı raflarınıza taşıyın


Oda ya da şekil fark etmez, kütüphanenizde her zaman sanata yer ayırmalısınız. Raflarınızın birisinin arkasına koyacağınız çeşitli posterler ve tablolarla kitaplarınızın manzarasını güzelleştirip, sanatsal bir dokunuşla kütüphanenizi büyük bir tabloya dönüştürebilirsiniz. Bu sayede kitaplarınızı inceleyen misafirlerinizi yaratıcılığınıza hayran bırakabilirsiniz.
kütüphanede tablo ve çiçek

Kitap yerleştirirken farklı düşünün


Kitapları yan yana koyup standart bir kütüphane yaratmaktansa, kimini yan, kimini üst üste koyarak farklı bir algı yaratabilirsiniz. Bu şekilde hem kitaplarınız daha çok ilgi çekecek hem de kütüphaneniz odanıza ilginç bir görsellik katacak.
kütüphanede farklı dizilmiş kitaplar

Kitap istiflerinizi taçlandırın


Yerleşimi bitirdikten sonra, üst üste ya da yan yana istiflediğiniz kitapları çeşitli dekoratif eşyalarla taçlandırarak kütüphanenizin görselliğine yeni bir boyut katabilirsiniz. Mesela yılbaşında hediye aldığınız bir kar küresini yatay yerleştirdiğiniz kitapların üstüne koyun. Bu sayede sıradanlığı estetikle yok edebilirsiniz.
kütüphanede kitapların üzerinde aksesuarlar

Kütüphanenizi yeşillikle canlandırın


Kütüphanenizin monotonluğuna ve cansızlığına, raflara yerleştireceğiniz bitkilerle son verebilirsiniz. Görseldeki gibi bitkileri kütüphanenizin çeşitli yerlerine koyarak odanıza yeni bir soluk katarken tüm gözleri kitaplarınıza çekebilirsiniz. Bu şekilde odanızın havasını değiştirip kütüphanenize cansuyu verebilirsiniz.
kütüphanede vazo ve çiçekler

Kütüphanenizi baştan yaratmak istiyorsanız işe rengini değiştirmekten başlayın


Evlerdeki kütüphanelerde kullanılan en yaygın renkler beyaz, siyah ve ahşap renkleri olarak çıkıyor karşımıza. Oysa mobilya boyaları bize bundan daha fazlasını vaad ediyor. Özellikle su bazlı yapısıyla mobilya boyası konusunda fark yaratan Vital Boya renk kartelasını mutlaka görmelisiniz. Renk ve boya konusunda her zaman en iyi olmayı hedefleyen Filli Boya’nın geliştirdiği Vital Boya, insan sağlığını gözeterek ağır metaller içermeden üretiliyor. Mobilyanızı ister kendiniz yenileyin ister bir mobilya ustasıyla çalışın, mobilyalarınızı boyarken Vital Boya kullanın. Renk kartelasında sarı, yeşil, mavi ve eflatunun en güzel tonlarına yer veren Vital Boya renklerine göz atmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.


Görseller: stylecurator.com.au