LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Ağustos 2015

LÜKS BANYO NASIL OLUR?

Bir banyonun lüks olup olmadığını muhtemelen görür görmez ayırt edebilirsiniz. Pahalı malzemeler, şık vurgular, tasarım ürünü aydınlatmalar banyonun lükslüğü hakkında bize birtakım ipuçları verebilir. Peki, teker teker üstünden geçecek olursak neleri gözden kaçırmamak gerekiyor? İşte o sorunun cevabı...

 

Büyük boşluklar

 

1.gorsel-Luxurious-Bathroom-Design

 

Tasarımdan bağımsız olarak bir banyonun çok fazla geniş boşluğa sahip olması lüks vurgusunu artırıcı detaylar arasında yer alıyor. Bir banyoda yeterince boşluk varsa yaratıcı yanılsamalar oluşturarak çarpıcı bir görüntü elde edilebilir.

 

Manzara detayı

 

2.gorsel-bathtub-with-a-view

 

Kim muazzam bir manzara eşliğinde banyo yapmak istemez ki? Bir banyonun izlemesi keyifli bir manzarası varsa bu ayrıntının lüksün tanımı içinde yer aldığını söyleyebiliriz. Banyodaki büyük pencere detayları da benzer şekilde lüksü artırıcı detaylar arasında yer alıyor.

 

Mermer duvarlar

 

3.gorsel-marble-walls-and-gold-accents

 

Kaliteli, şık ve desenli mermerlerle kaplı bir duvar banyolardaki lüksü artırıcı bir etkiye sahip. Zeminde de benzer şekilde mermer kullanılması çifte etki yaratabilir. Bu detayları altın kaplama raflarla süsleyerek çok daha gösterişli bir sonuç alabilirsiniz.

 

Gömülü küvet

 

4.gorsel-sunken-tube-japanese-style-bathroom

 

Banyoda kullanılan küvetin türü lüks algısını etkileyen en önemli ayrıntılardan biri. Banyolara adapte edilmesi bir hayli zor olan gömülü küvetler belki de en uç ayrıntılar arasında yer alıyor. Gömülü küvetle birlikte başarılı bir dekorasyon yakalanırsa istenilen etki kolayca yakalanabilir.

 

Görseller: homedit.com