LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Haziran 2016

MASKULEN EVLER HERKESİ CEZBEDECEK

Maskulen evleri hayal ederken aklınıza salaş, düzensiz ve uyumsuz bekâr erkek evleri gelmesin. Önyargılarınızı bir kenara bırakın ve maskulen dekorasyon stiliyle tanışın.

Dekorasyonun yükselen trendlerinden biri olan maskulen stil hemen her yaştan ve cinsiyetten insanları etkisi altına alacak kadar güzel. Bu stilin en öne çıkan özelliği, oldukça minimal ve çağdaş bir çizgiyi yansıtması. Modern ve sade tasarımlara sahip maskulen evlerin çok soğuk ve mesafeli görünmemesi için de feminen dokunuşlar katılıyor.Maskulen dekorasyonda genellikle soğuk renkler tercih ediliyor. Mavi, gri ve siyah tonlarının hâkim olduğu evler krem, kahverengi, kiremit kızılı ve açık pembe tonlarında detaylarla zenginleştiriliyor.Ahşap, maskulen evler için fazla sıcak bir malzeme olduğu için pek karşımıza çıkmıyor. Bunun yerine mobilyalarda metalin hâkimiyetini görüyoruz. Ancak ahşabı tamamen çıkarmak da evi doğallıktan uzaklaştıracağı için aksesuarlarda ya da küçük mobilyalarda ahşap tercih edilebiliyor.Maskulen ev denince aklımıza ilk gelen şey elbette Chesterfield koltuklar. Bu koltuğun getirdiği klasik hava, İskandinav ya da Danimarka stilini yansıtan modern mobilyalarla dengeleniyor. Oturma grubu için en çok tercih edilen malzemelerse deri ve süet. Daha gençlere hitap eden maskulen stildeyse L koltuk modelleri baş gösteriyor.Maskulen evlerde desenlerle pek sık karşılaşmıyoruz. Geometrik desenler, pop art tasarım ürünler ve bazen de ekose deseni kendilerini ancak detaylarda gösteriyorlar. Yastıklar, tablolar ve kilimler desen görebileceğimiz nadir yerlerin başında geliyor.

Maskulen evlerde aksesuar kullanımı minimumda tutuluyor. Genellikle birkaç büyük mum, kaliteli bir saat, sade fakat iddialı bir tablo ve sıradışı tasarımda bir biblo maskulen evleri süslüyor.Maskulen stil, aydınlatma çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Yer lambası, duvar aplikleri ve masa lambası ortamı loş ve cazip gösterecek ölçülerde kullanılıyorlar. Pek sık kullanılmayan tavan lambası için de modern tasarım ve düz renk tercih ediliyor.(Görseller: Decoist.com) Renk Etkisi