LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MAVİ RENGİN SAFLIĞINI EVİNİZE GETİRMEK İÇİN…

Odalarınızda kullandığınız renkler daha huzurlu bir eve kavuşmak açısından oldukça önemli. Odalarda en çok kullanılan mavi huzur ve konfor anlamına geliyor. Açık mavi tonları tercih etmeniz hem odanızı daha ferah ve geniş gösteriyor hem de daha aydınlık bir eve kavuşmanızı sağlıyor. Ayrıca mavi rengin sakinleştirici bir etkisi de var.

 

mavi_1

Evlere hem enerjik hem de ferah ve dinlendirici bir etki sağlayan mavi rengi odanızda her tarza uygun şekilde kullanabilirsiniz. Hem de istediğiniz her tonunu! Beğendiğiniz mavi rengi elde etmek için en yakın Filli Boya bayisine giderek Renxmatik Renk Ölçme Sistemi ile duvar boyanız haline getirebilirsiniz. Dilerseniz en güzel mavi renkleri Coloration Renk Eğilimleri Aquatic serisinden de keşfedebilirsiniz.

 

mavi_2

Eski kültürlerde özellikle Çin’de mavi tonlarının sağırlık, depresyon, uykusuzluk, göz hastalıkları gibi birçok hastalık üzerinde iyileştirici etkisi olduğuna inanılıyordu. Günümüzde de gök mavisi ve beyaza yakın mavi tonları ruhsal denge, sadakat, saflık ve sakinlik anlamlarını içeriyor. Ayrıca mavi rengin konsantrasyon artırmak gibi bir özelliği de var.

 

mavi_3

Kullanıldığı mekânları güzelleştiren mavi rengi sadece duvarlarda değil, zeminde, mobilyalarda ve aksesuarlarda da kullanabilirsiniz.

 

mavi_4

Özellikle mutfaklarda iç açıcı ve ferah bir görüntüye kavuşturan bu rengi tezgâh arkasındaki duvarda kullanmanız mutfağınızın atmosferini oldukça değiştirecektir.

 

mavi_5

Daha koyu mavi renkleriyle odanızda daha baskın bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

mavi_6

Mavi renk siyah, beyaz, krem, fuşya, gri ve yeşil renklerle kullanılabildiği gibi altın ve gümüş gibi ışıltılı renklerle de oldukça iyi kombinlenebilir.

 

mavi_7

Evinize Akdeniz havasını taşıyabilmek için mavi rengin saflığını evinize getirin!

 

mavi_8

Siz evinizde mavi rengi nasıl kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

 

Görseller: www.ivillage.com