LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MERMERLE DÖŞENMİŞ MUTFAKLAR

Mermer yüzyıllardır ev dekorasyonu konusunda zevkli bir şekilde kullanılan klasik materyallerin başında geliyor.  Karbon minerallerinin kristalize olmasıyla ortaya çıkan bu taş çok çeşitli renk ve desenlere bürünebiliyor. Eski Yunan sözlüklerinde geçen ve tasarımda oldukça değer verilen bu taş kullanıldığı alanları güzelleştirmeye devam ediyor.

 

mermer_1

 

Mermer her ne kadar düşük maliyetli bir taş olmasa da evlere kazandırdığı şıklık faktörünü de yabana atmamak gerekiyor. Sizin için hazırladığımız görsellere bakarak çeşitli desenlerdeki bir mermerin bir evi ne kadar değiştirebildiğine şahit olabilirsiniz.

 

mermer_2

 

Mermerin en çok kullanıldığı alanlar mutfak tezgâhları. Isıya ve lekeye karşı dayanıklı olması da mermerin mutfaklarda kullanılmasında en önemli faktör olabilir. Her tarzda mutfaklarda kullanılabilen ve uyum sağlayan mermerle mutfak tezgâhınızı daha şık hale getirebilmeniz mümkün.

 

mermer_3

 

Mermerle döşenmiş bir mutfak adası da oldukça stil sahibi bir görüntü yaratıyor. Mermerin ayrıca altın ve gümüş materyallerle çok güzel uyum sağladığını da ekleyelim.

 

mermer_4

 

Mutfaklarınızda mermere yer vermek için yalnızca tezgahı değil, farklı mutfak aksesuarlarını da kullanabilirsiniz.

 

mermer_5

 

Her ne kadar ucuz bir taş olmasa da siz de mermere mutfaklarınızda yer vererek şıklığı ve zarafeti yakalayabilirsiniz.

 

 

Görseller: www.homedit.com