LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

MIKNATISLARLA YARATICI SAKLAMA ÇÖZÜMLERİ

Mıknatıslar size de sihirli gibi gelmiyor mu? Nasıl çalıştıklarını bilseniz de insan yine de mıknatıslar karşısında hayret içinde kalıyor. Yerçekimini hiçe sayan bu küçük mucizeleri evinizin birçok yerinde kullanabilirsiniz. Bu 7 yaratıcı fikirlerle siz de mıknatısların çekiciliğine karşı koyamayacaksınız.

Buzdolabınızın üzerinde tatlı metal kutular olmasını istemez misiniz? Siz de eski teneke kutuların arkasına mıknatıs yapıştırarak kendinize notluk ya da kalemlikler yapabilirsiniz.

Banyonuzda da mıknatısları kullanabileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan biri banyo dolabının içi. Dolabınızın içini yapı marketlerde bulabileceğiniz ince çelik ya da demir bir levhayla kaplayın. Yani dolabınızdaki eşyaları düzenlemek için kendi mıknatıslı kutularınızı yapabilirsiniz. Ya da, mağazalarda satılan mıknatıslı baharatlıkları kullanabilirsiniz.

Manyetik bıçak rafları hem çok kullanışlı hem de acayip havalı duruyor. Bu manyetik rafları mutfak ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Üstelik bu rafları bıçaklarınız dışında pek çok başka şey için de kullanabilirsiniz.

Beyler hep hanımların tel tokalarından şikayet eder. Siz de manyetik bıçak raflarıyla evdeki tel toka tartışmalarına son verebilirsiniz. Bu yöntemle tokalarınızın her zaman nerede olduğunu bileceksiniz.

İşte aynı manyetik bıçak rafının bir başka kullanımı. Manyetik rafı, mutfak dolaplarınızdan birinin dışına, alt kısmına yapıştırın. Daha sonra metal kapaklı baharatlıklarınızı buraya tutturun. Böylece mutfakta en sık kullandığınız şeylerden olan baharatlarınız her daim elinizin altında olacak.

Peki bu aklınıza gelmiş miydi? Evet, manyetik bıçak raflarından çocuğunuzun oyuncak arabaları için bir duvar askısı yapabilirsiniz. Çocuğunuz hem arabalarını sergileyebilir, hem de bu eğlenceli fikirle odasını daha toplu tutabilir.

Son örneğimizde de manyetik raflar, bir hobi köşesi düzenlemesinde kullanılmış. Fırçalar, tornavidalar ve penseler manyetik raflarla bu güzel ahşap duvara asılmış. İlk fikirdekine benzer şekilde, alt raftaki teneke konserveler hem işlevsel hem de oldukça dekoratif olmuş.Mıknatıslar gerçekten de hayat kurtarıcı olabiliyor. Belki sadece yere düşen bir iğne ya da küçük metal eşyaları bulmak için aklımıza geliyorlar ama her seferinde de bizi büyülemeyi başarıyorlar. Umarız siz de en kısa sürede mıknatısları evinizde kullanırsınız. Bizim derlediğimizden çok daha fazla fikir bulabileceğinize eminiz.

(Görseller: Makezine.com, apartmenttherapy.com)