LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Eylül 2015

MİNİ YATAK ODALARINA FERAH ÇÖZÜMLER

Yatak odanız yeterince geniş değilse bir türlü istediğiniz dekorasyonu uygulayamıyor olabilirsiniz. İstediğiniz sonucu almanızı sürekli, eşyaları sıkış tıkış yerleştirmek zorunda kaldığınız yatak odanıza yeni bir devir getirmeye hazır olun! İpuçlarını değerlendirin, hem karmaşayı ortadan kaldırın hem de odanıza sofistike bir hava katın.

 

Eşya hiyerarşisi

1.gorsel101768138.jpg.rendition.largest.550

 

Eşyalarınız arasında bir hiyerarşi oluşturmanız yatak odanıza pratik bir çözüm getirebilir. En çok kullandıklarınızı, en az kullandıklarınızı ve olmasa da olur dediklerinizi ayırın. Bu ayrımı yaptıktan sonra dekorasyonunuza tekrar gözden geçirin ve fazlalıklardan kurtulun.

 

Ferahlığı önemseyin

2.gorsel-101340733.jpg.rendition.largest.550

Mümkün olduğu kadar karmaşayı ortadan kaldırmaya çalışın. Eşyalar arasında bırakacağınız küçük boşluklar odanızın hem daha şık hem de daha ferah görünmesine yardımcı olabilir. Yatak odanız çok küçükse yatak seçiminde dikkat etmeye çalışın. Çerçevesi çok büyük olmayan modeller işinizi fazlasıyla görecektir. Bu konuda vintage tarzdaki demir yatakları önerebiliriz.

 

Aydınlatın

3.gorsel-102168912.jpg.rendition.largest.550

Yatak odanıza ferah bir görünüm kazandırmak için aydınlatmayı önemseyin. Odanın doğal ışıktan yararlanabilmesi için güneş geçirgenliği yüksek perdeler tercih edebilirsiniz. Oda duvarlarında da açık tonlar tercih ederek ferahlık etkisini artırabilirsiniz.

 

Saklama alanlarını artırın

4.gorsel-101818352.jpg.rendition.largest.550

Saklama alanları yatak odanızın en büyük kurtarıcısı olabilir. Odanıza çeşitli gömme dolap sistemleri yaptırabilir, entegre raflar yerleştirebilirsiniz. Klasik olarak yatak bazalarını kullanabilir, buna ek olarak yatak çerçevesini çekmeceli yaptırabilirsiniz.

 

 

Görseller: bhg.com