LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MİNİMALİST MOBİLYA YAPIMI

Fazla yer kaplayan eşyalar yerine minimal mobilyalar yaparak evinizi sadeleştirmeye ne dersiniz? Kendin yap projelerine birlikte bakalım.
 1
Raf komodin
Hem gece lambanızı koyabileceğiniz hem de çekmecesi olan ayaksız bir komodin odanıza minimal bir hava katmak için yeterli. Eski komodinin ayaklarını keserek oldukça şık bir mobilya elde edebilirsiniz.
 2
Duvar masası
Çalışma masası ya da tuvalet masası odanızda çok yer kaplıyorsa duvara monte edilebilen bir masayla bu sorunu halledebilirsiniz. Ahşap malzemelerden dikdörtgen bir kutu elde etmeniz yeterli. Şık bir görüntü için çekmece yerine raf sistemi kullanmanızı öneririz.
 3
Taşınabilir tezgâh
Mutfağımız ne kadar büyük olursa olsun her zaman ekstra bir alana ihtiyaç duyuyoruz. Evde çok kısa sürede yapabileceğiniz ahşap tezgâhla ocak üstüne yer açabilirsiniz. Ocağınızın boyutlarında keseceğiniz ahşap platforma ayak eklemeyi ve kullanmadan önce platformu cilalamayı unutmayın.
 5
Mutfak masası
Mutfakta boş alan yaratmanın iyi bir yolu da yemek masasını duvara monte etmek. Bar masasıyla mutfağınız hem daha büyük hem de daha modern görünecek. Dilerseniz masayı duvara menteşelerle tutturarak açılır-kapanır bir sitem elde edebilirsiniz.
 4
Misafir yatağı
Kitaplıklarınızın arkasına saklayabileceğiniz bir duvar yatağıyla evinize yer açabilirsiniz. Kitaplık kullanmak istemeyenler yatağın arka yüzünü resimlerle kaplayabilir.