LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

MİNİMALİST YATAK ODALARI

Minimalist tasarımlarla evinize konfor ve ferahlığı taşımak istemez misiniz? Popüler trendler arasında yer alan minimalist tasarımlar, abartısız şıklık isteyenler için oldukça ideal. İçinizi açan bir yatak odası yaratmak için seçtiğimiz görsellerden ilham alabilirsiniz.



 



minimalist_yatak_odaları_1



 



Yatak odalarınızda pencerenin dışındaki manzarayı kullanmaktan korkmayın. Bu bir okyanus ya da deniz manzarası, bahçe ya da cadde görüntüsü de olabilir. Şehir manzarasına bakarak gün batımını izleyebileceğiniz yatak odanızda sürgülü ve geniş camlar kullanarak manzarayı odanızın içine taşıyabilirsiniz.



 



minimalist_yatak_odaları_2



 



Yatak odanızda minimalist bir tasarımı nasıl uygularsınız sorusuna verilecek en iyi yanıt, estetik, şık, konforlu ve davetkâr bir alan yaratmaktan geçiyor. Genellikle sade ve açık renklerin hâkim olduğu minimalist tasarımlarda büyük bir tablo, vazo ya da saksı çiçekleri kullanarak odanıza renk katabilirsiniz.



 



minimalist_yatak_odaları_3



 



Dekorasyonunuza yumuşak ve sıcak bir dokunuş eklemek istiyorsanız mobilya ve döşemelerinizde ahşap kullanmayı deneyin. Tuğla duvarlar ya da çelik borular kullanarak da rustik ve endüstriyel bir etki yaratabilirsiniz.



 



minimalist_yatak_odaları_4



 



Son olarak minimalist tasarımların en popüler rengi olan beyaz yatak odalarından bahsedeceğiz. Aydınlık ve sade bir atmosfer yaratmak için renk karmaşasından uzak durulan bu tasarımda beyazla birlikte genellikle gri ve siyah tercih ediliyor. Ana renk olarak beyaz kullanacağınız odanızın aksesuarlarında çarpıcı renkler kullanarak vurguyu aksesuarlarınıza yapabilirsiniz.



 



minimalist_yatak_odaları_5



 



minimalist_yatak_odaları_6



 



minimalist_yatak_odaları_7



 



minimalist_yatak_odaları_8



 



minimalist_yatak_odaları_9



 



minimalist_yatak_odaları_10



 



minimalist_yatak_odaları_14



 



 



Görseller: https://www.decoist.com/   Renk Etkisi